У Франківську створили ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання

У Франківську створили ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання

У Франківську створили ліцей безпекового спрямування
У Франківську створили ліцей безпекового спрямування. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську створили ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання. Документи на навчання у закладі прийматимуть до 16 липня.

Кого і за якими критеріями зараховуватимуть у навчальний заклад, на брифінгу розповів виконувач обов'язків директора закладу, генерал поліції третього рангу Валерій Середа.

Для чого створили ліцей

Зі слів керівника закладу, проєкт, який стартував в Івано-Франківську, передбачає навчання і виховання дітей, чиї батьки загинули, були поранені чи зараз воюють у лавах ЗСУ.

"Суть проєкту полягає в тому, що, на жаль, у нас стає все більше таких дітей, і держава вважає своїм обов'язком ними опікуватися. Наше завдання — інвестувати в майбутнє, а саме: в наших дітей. І це буде майбутнє нашої держави. Завдання ліцею — виховати еліту нашого суспільства, нашої нації", — сказав керівник ліцею.

Як відбуватиметься навчальний процес

Валерій Середа повідомив, що з 16 червня почали приймати документи в цей заклад. У ньому буде "повне державне забезпечення дітей": проживання, освіта, п'ятиразове харчування, гуртки, спортивні секції, подорожі.

"Будемо адаптовувати й готувати наших дітей, але за їхнього бажання, до вступу у вищі навчальні заклади безпекового сектору. Це — навчальні заклади, які входять у систему МВС, а також ЗСУ. Але це не є обов'язковим, що діти після закінчення нашого ліцею будуть зобов'язані вступати в ці виші. Кожна дитина має право вибору і зможе вступати у цивільні вищі заклади", — сказав Середа.

Діти яких категорій можуть вступати у ліцей безпекового спрямування:

  • діти, чиї батьки загинули, зникли безвісти чи перебувають у полоні;
  • діти, чиї батьки внаслідок поранень чи захворювань під час участі у бойових діях на фронті набули інвалідність і не можуть продовжувати службу;
  • діти, чиї батьки зараз захищають державу або захищали, але звільнені з лав ЗСУ за обставинами, які передбачені законодавством;
  • діти військовослужбовців, працівників поліції, Держслужби з надзвичайних ситуацій, Прикордонної служби.

Як подати документи в ліцей

"Хто виявить бажання навчатися у ліцеї, звертайтеся в територіальні органи Нацполіції, ДСНС, Прикордонної служби, а також Нацгвардії. Вони будуть формувати особові справи. Це — елементарні документи, які передбачені в більшості навчальних закладів. З 1 серпня ми опрацьовуємо ці справи. 5 серпня абітурієнти прибудуть у ліцей вже з оригіналами документів. І ми починаємо вступні випробування", — говорить Валерій Середа.

Які критерії відбору у ліцей

"Все йде за навчальними програмами у школах. Навіть фізичне випробування — елементарне. Для хлопчиків — це біг на 30 метрів та 1,5 кілометра, підтягування. Для дівчаток — біг на 30 метрів та 1 кілометр, відтискання від лавки", — каже Валерій Середа.

З його слів, у ліцеї при вступному іспиті не будуть ставити оцінки, але визначатимуть, чи достатній рівень підготовки у дітей.

"Нам достатньо, щоб дітки прийшли здорові. Для хлопчиків достатньо підтягнутися три рази", — говорить Середа.

Як отримати докладну інформацію про вступ до ліцею

Отримати додаткову інформацію про умови вступу у ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання можна, зателефонувавши за номером 096 080 31 21.

Також роз'яснення щодо вступу у навчальний заклад можуть надати у місцевих підрозділах МВС. У них вступникам допоможуть сформувати необхідний пакет документів.

Окрім Івано-Франківська, такі ліцеї створили у Києві, Дніпрі та Вінниці.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок