На Франківщині працівники очисних споруд "Карпатнафтохіму" не отримували зарплату з жовтня 2023

На Франківщині працівники очисних споруд "Карпатнафтохіму" не отримували зарплату з жовтня 2023

На Івано-Франківщині працівники цеху нейтралізації і очищення промислових стічних вод "Карпатнафтохіму" не отримували заробітну плату з жовтня 2023 року. Така ситуація може спричинити масове звільнення людей з роботи. З цього приводу 19 червня відбулося позачергове засідання міської комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Калуської міськради.

Про це на Facebook-сторінці повідомив голова Калуша Андрій Найда.

"Така ситуація є катастрофічною та може призвести до масового звільнення працівників цеху, а відтак — до повної зупинки технологічного процесу очищення промислових та стічних вод. Загроза надзвичайної ситуації техногенного характеру як ніколи наблизилася", — написав Найда.

Під час засідання заступник генерального директора "Карпатнафтохіму" Ярема Рудик повідомив, що комунальне підприємство "Калуська енергетична компанія" заборгувала перед "Карпатнафтохімом" 23 мільйони гривень. Тож ці гроші можна було б спрямувати на виплату зарплати.

Своєю чергою, за словами Андрія Найди, "Карпатнафтохім" перед Калуською громадою має борг — 70 мільйонів гривень, а до кінця 2024 року ця сума може зрости до 130 мільйонів гривень.

"Очевидно, що на сьогодні такої суми коштів ні в бюджеті громади, ні в підприємства для проведення взаємних розрахунків немає. Тому, заслухавши звернення представниці ініціативної групи працівників Анни Козак і доповідь заступника генерального директора товариства Яреми Рудика, комісія ТЕБ та НС вирішила першочергово звернутися до співзасновників ТОВ "Карпатнафтохім" про ліквідацію заборгованості заробітної плати працівникам очисних", — пише міський голова.

Окрім цього, для врегулювання цієї ситуації планують залучити депутатів-мажоритарників Едуарда Прощука та Олега Марусяка, а також голову Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлану Онищук.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок