Повернення з полону прикарпатця Руслана Чернія: дружина розповіла про обмін і російську неволю

Повернення з полону прикарпатця Руслана Чернія: дружина розповіла про обмін і російську неволю

Ексклюзивно

22 місяці у російському полоні перебував військовий 10 окремої гірсько-штурмової бригади "Едельвейс" та батько трьох дітей Руслан Черній із селища Брошнів-Осада, що на Івано-Франківщині. 31 травня 2024 року він повернувся в Україну. Після обміну чоловік зустрівся з дружиною Марією і передав їй свою форму — пам’ять про те, що він пройшов у російській неволі. Зараз Руслан Черній перебуває на реабілітації, а дружина повернулася до Брошнів-Осади.

Про життя, яке поділилося до великої війни та після, Марія Черній розповіла Суспільному.

31 травня 2024 року до дружини військовополоненого Марії Черній зателефонували зі Служби безпеки України.

"Вітаємо, ваш чоловік вже прибув в Україну, звільнений з полону". Я стою на касі й продавці біля мене — всі плачуть", — пригадує Марія Черній.

Дружина звільненого з полону Марія Черній
Дружина звільненого з російського полону Марія Черній. Суспільне Івано-Франківськ

Жінка каже: 22 місяці "жила, мов у пеклі". Жодного повідомлення про стан та місце перебування чоловіка не мала. Єдина інформація — Руслан Черній у полоні росіян.

"На 25 років нашого шлюбу він якраз потрапив у полон. У той день найменший син не міг заснути. Він говорить: "Мамо, я хочу плакати". Підійшов до мене, обійняла його, кажу: "Плач, сину". І так на руках дитина в мене заснула. Він, напевно, щось відчув", — розповідає Марія Черній.

Майже два роки жінка приховувала від десятирічного Руслана, якого назвали на честь батька, що його тато є бранцем у росіян. Сама жила завдяки підтримці двох старших дітей.

Руслан Черній із сином та дружиною
Руслан Черній із сином та дружиною. Марія Черній

Під час першої зустрічі після полону Руслан Черній віддав дружині свою форму.

"Це — форма чоловіка, яку він передав, коли ми були біля нього. Руслан — ще на реабілітації, але попросив зберегти цю форму, як пам’ять про те, що він пройшов", — каже Марія.

Форма Руслана Чернія
Під час першої зустрічі після полону Руслан Черній віддав дружині свою форму. Суспільне Івано-Франківськ

Звістка про повномасштабне вторгнення РФ застала Руслана Чернія в Польщі. Він повернувся додому і вступив до лав місцевої тероборони, а далі — поїхав на фронт. Служив у 1 стрілецькому батальйоні 10 окремої гірсько-штурмової бригади. У серпні 2022 року боєць потрапив у полон поблизу селища Зайцеве Донецької області. За час неволі Руслан Черній схуд, потребує лікування й операції.

Марія Черній показує куртку, яку чоловік одягав до великої війни.

"Можете подивитися, яким він був — спортивної будови — справжній чоловік. Я сподіваюся, він набуде тієї форми, яку мав колись. Зараз Руслан, правда, схуд, але це не біда. Ми віримо, що все буде добре", — каже Марія.

За її словами, вижити у полоні чоловік зумів завдяки стійкості духу і фізичній підготовці — любив походи у гори та загартовувався. Наразі Руслан Черній перебуває на реабілітації. Але найголовніше, каже жінка, що він — в Україні й на постійному зв’язку.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок