Центр професійно-технічної освіти у Франківську отримає 3,6 мільйона гривень на створення профорієнтаційної майстерні

Центр професійно-технічної освіти у Франківську отримає 3,6 мільйона гривень на створення профорієнтаційної майстерні

Профтехзаклад, Франківськ, грант
В Івано-Франківську профтехзаклад отримає грант. Фото: Facebook/Світлана Онищук

Центр професійно-технічної освіти № 1 в Івано-Франківську отримає 3 мільйони 600 тисяч гривень для створення профорієнтаційної майстерні. Заклад став переможцем швейцарсько-українського проєкту DECIDE, який реалізовують з Міністерством освіти і науки України.

Про це інформує на Facebook-сторінці голова Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлана Онищук.

Переможців відбирали у декілька етапів. Упродовж квітня-травня 2024 року комісія розглянула 27 заявок від шести регіонів-партнерів. Їх визначили разом з Міністерством освіти та науки України. Тоді відібрали 16 заявок.

На другому етапі команда будівельних консультантів проєкту DECIDE відвідала 16 професійно-технічних закладів. Також уповноважені люди від комісії провели співбесіди з учасниками конкурсу — представниками обласних військових адміністрацій, які подавали заявки, закладів професійної освіти і територіальних громад.

У підсумку відібрали десять закладів, в яких працюватимуть зі школами, місцевою владою і бізнесом задля розвитку профтехосвіти, пишуть на Facebook-сторінці швейцарсько-українського проєкту DECIDE.

"Мета нашої роботи з підтримки реформи професійної освіти в Україні — налагодити співпрацю між владою на рівні області та територіальної громади, профтехами, школами та бізнесом. Ідея полягає в тому, щоб ці п'ять інституцій взаємодіяли та співпрацювали між собою, допомагаючи дітям у виборі майбутньої професії. Тобто усі п'ять сторін мають працювати не паралельно, а як злагоджений механізм. Саме так це відбувається у Швейцарії, Німеччині, Австрії та багатьох інших країнах з розвинутою економікою", — каже менеджерка проєкту DECIDE Валентина Полторак.

З її слів, якщо цей проєкт спрацює у пілотних регіонах, то його підтримуватимуть й в інших областях для створення системи кар’єрного супроводу учнів.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок