Готуються до купального сезону. В Івано-Франківській громаді водолази розчищають річки та озера

Готуються до купального сезону. В Івано-Франківській громаді водолази розчищають річки та озера

Водолази, річка, озеро, відпочинок
Купальний сезон в Івано-Франківській громаді: водолази розчищають річки та озера. Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську водолази обстежили понад 1200 метрів квадратних дна міського озера і витягли приблизно 35 кілограмів сміття. Також вони розчищали місця для купання у річках Бистриця Надвірнянська та Бистриця Солотвинська.

Про це Суспільному розповів начальник управління з питань надзвичайних ситуацій міськради Ігор Влізло.

"Ми прочистили Бистрицю Солотвинську від гілля. Сьогодні водолази працюють на Бистриці Надвірнянській. Із самої річки нічого не витягнули. Вона — чиста і технічно готова до купального сезону. Великий обсяг роботи провели на міському озері, хоча ми не рекомендуємо там купатися. Крім того, на території громади, де є озера, подивилися, що можна зробити, аби люди могли безпечно відпочивати", — розповідає Ігор Влізло.

Сміття у водоймі
В Івано-Франківську водолази витягли з міського озера приблизно 35 кілограмів сміття. Суспільне Івано-Франківськ

Серед знахідок на міському озері — скляні пляшки та декілька небезпечних арматур, розповідає водолаз рятувально-водолазної служби Івано-Франківська Сергій Дудін.

"Щороку перед початком купального сезону проводимо обстеження дна водойм. Найчастіше знаходимо скло, биті пляшки, арматуру та різне побутове сміття", — каже Сергій Дудін.

Водолази розчищають річки та озера
В Івано-Франківській громаді водолази розчищають річки та озера. Суспільне Івано-Франківськ

Начальник аварійно-рятувальної маневрової групи, водолаз І класу Ігор Кочанський каже, що 90-95% нещасних випадків на водоймах пов’язані з купанням у нетверезому стані, й нагадує правила поведінки на водоймах.

"Перед тим, як купатися у незнайомому місці, потрібно перевірити дно, переконатися, чи воно безпечне. Не купатися там, де є сильна течія. Дітям можна відпочивати на водоймах тільки під наглядом дорослих. Перебуваючи довший час на спеці, потрібно поступово заходити у воду. Не купатися в стані алкогольного сп’яніння", — каже Ігор Кочанський.

Також начальник управління з питань надзвичайних ситуацій міськради Ігор Влізло нагадує, що в Івано-Франківську цього року немає відведених для купання місць.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок