Уроки у TikTok: як 25-річний вчитель з Івано-Франківщини Павло Юрчишин заохочує учнів вивчати історію

Уроки у TikTok: як 25-річний вчитель з Івано-Франківщини Павло Юрчишин заохочує учнів вивчати історію

Учитель історії Калуського ліцею № 3, що на Івано-Франківщині, Павло Юрчишин, аби зацікавити школярів, свій предмет викладає не лише за шкільними підручниками, а й з телефоном, записуючи відео у TikTok. Там він збирає сотні тисяч переглядів.

Про роботу з учнями та популяризацію професії вчителя Павло Юрчишин розповів Суспільному.

"Вчителем бути складно, але дуже цікаво"

25-річний Павло Юрчишин навчає історії учнів Калуського ліцею № 3 четвертий рік. Серед майже сотні вчителів у закладі, він — наймолодший. Педагог закінчив університет імені Михайла Драгоманова у Києві. Павло Юрчишин розповідає: завжди любив історію, але ніколи не думав, що зможе викладати її у школі.

"Вчителем зараз бути насправді складно, але дуже цікаво, якщо тобі подобається працювати з дітьми. Коли дитина нічого не знає, а тут вона щось запам'ятала, ще й зацікавилася. Приходить до тебе на перерві, виймає якусь монету, каже: "Дивіться, я вдома знайшла". Показує якийсь камінчик, схожий на стрілу древньої людини", — розповідає Павло Юрчишин.

Вчитель історії Павло Юрчишин
Серед майже сотні вчителів у ліцеї, 25-річний Павло Юрчишин — наймолодший. Суспільне Івано-Франківськ

Щоденно у розкладі вчителі — по 5-6 уроків. На кожному з них Павло Юрчишин намагається складний матеріал зробити доступним, щоб дітям було цікаво і пізнавально.

На сторінці вчителя-історика — майже три тисячі підписників. Деякі відео набрали понад пів мільйона переглядів.

Уроки у TikTok: як 25-річний вчитель з Івано-Франківщини Павло Юрчишин заохочує учнів вивчати історію
Вчитель Павло Юрчишин знімає відео про історію у ТікТоk. Суспільне Івано-Франківськ

Аби фах вчителя був популярним, а освітяни — авторитетом для учнів, одного бажання педагогів буває замало, додає Павло Юрчишин.

"Крім бажання творчої реалізації, має ще бути фінансова складова — ми живемо в такому світі. Якщо зарплата у вчителя буде вищою, тоді найкращі люди йтимуть працювати в школу. А учні, дивлячись на вчителя, бачитимуть, що це — людина успішна, радісна, любить свою роботу, дітей, і будуть самі хотіти ставати такими ж. Розумітимуть: знання можуть мене зробити успішною людиною", — каже Павло Юрчишин.

Розповідає про історію у TikTok

У Калуському ліцеї № 3 — приблизно тисяча учнів. І майже кожен з них, говорить десятикласниця Анна Дрань, знає Павла Юрчишина, який про історію розповідає не лише у шкільному кабінеті, але й у TikTok, залучаючи до зйомок й учнів.

"Ми не лише підписалися й дивимося його TikTok, але й беремо участь у зйомках як масовка, як головні герої відео. Для нас Павло Володимирович — рідний. Ми кожен день його бачимо, у нас кожен день із ним уроки. Прекрасно викладає. Все зрозуміло, немає "води", — каже Анна Дрань.

Урок історії в Калуському ліцеї
25-річний Павло Юрчишин навчає історії учнів Калуського ліцею № 3 четвертий рік. Суспільне Івано-Франківськ

Зробити гаджети помічниками учнів — реально, говорить учитель фізики Калуського ліцею Богдан Гузоватий. Підхід до віртуального навчання свого колеги він схвалює.

"Вчитель має бути якимось прикладом для наслідування. Якщо учень рівняється на цього вчителя, то він і буде виконувати його завдання", — каже Богдан Гузоватий.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок