Центр ментального здоров'я та збільшення послуг. Як в Івано-Франківську працює кластерний медзаклад

Центр ментального здоров'я та збільшення послуг. Як в Івано-Франківську працює кластерний медзаклад

Важливо
Лікарня, медицина, здоров'я, Івано-Франківськ
В Івано-Франківську запрацював кластерний медзаклад. Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську з 8 травня запрацював кластерний медзаклад. Його створили, об'єднавши чотири комунальні установи охорони здоров'я — міську клінічну лікарню № 1, міський перинатальний центр, стоматологічну поліклініку і міську дитячу лікарню. Кластерний медзаклад має 21 пакет медичних послуг, 12 з яких — об'єднані. Також у ньому створять центр ментального здоров'я.

Про це під час брифінгу в Івано-Франківській міській раді розповіла директорка "Клінічної міської лікарні № 1» Тереза Стефанків.

З її слів, у новоствореному кластерному закладі пацієнтам надаватимуть медичну допомогу вторинного рівняВторинний рівень надання медичної допомоги — це спеціалізоване лікування та підтримка, що надається лікарями та іншими медичними працівниками пацієнтам, які були скеровані до них для отримання спеціальної кваліфікованої допомоги. До послуг вторинної медичної допомоги можуть належати планові операції, спеціалізовані клініки, такі як кардіологічні або нефрологічні, або реабілітаційні послуги, як фізична терапія.

"Наразі ми маємо 21 пакет медичних послуг, з них — 12 об'єднаних пакетів. Ми змогли організувати роботу так, що досить швидко подалися на всі пакети. Нам їх підтвердили. Тепер очікуємо підписання договорів. НСЗУ може розглядати їх до трьох місяців", — говорить Тереза Стефанків.

За словами заступника міського голови Олександра Левицького, у цей час можуть виникнути труднощі з фінансуванням об'єднаного закладу. Відтак він потребуватиме додаткової грошової допомоги з міського бюджету.

"Всі процедури ми виконали вчасно. Ми вдячні Національній службі здоров’я, що вони погодили пакети, а не відхилили їх. Однак всі, хто проходив реорганізацію, знають, що можуть виникати труднощі. Наприклад, один з останніх випадків — невиплата заробітної плати інфекційній лікарні. Тому в нас може бути потреба у додатковій фінансовій підтримці на об’єднаний заклад", — пояснює Олександр Левицький.

Своєю чергою Тереза Стефанків повідомила: під час об’єднання чотирьох медичних закладів у кластер нікого з лікарського та середнього персоналу не звільнили.

Вона також розповіла, як працюють у кластерному медзакладі зі спільними пакетами. Пакет реабілітації, до прикладу, є у дитячій лікарні та у клінічній лікарні № 1. Тобто реабілітаційну допомогу людям надають у двох закладах. У дитячій — дітям, а у клінічній — переважно військовим та жителям, які потребують такої допомоги. Також є спільні стаціонарні пакети.

З її слів, для того, щоб реорганізовані лікарні відповідали кластеру, потрібно створити центр ментального здоров'я.

"Нам треба зробити центр ментального здоров'я. Це є вимога Міністерства охорони здоров'я та Національної служби здоров'я. Також будемо робити ремонти в медзакладах. На зараз ми відкрили клінічні кабінети в лікарні № 1 і це дало змогу залучити ще більше пацієнтів", — розповідає Тереза Стефанків.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок