Депутати Франківської міськради звернулися до президента та уповноваженого ВР з прав людини щодо повернення полонених

Депутати Франківської міськради звернулися до президента та уповноваженого ВР з прав людини щодо повернення полонених

Акція на підтримку військовополонених
Акція на підтримку військовополонених. Івано-Франківськ, 21 квітня. Суспільне Івано-Франківськ

Депутати Івано-Франківської міської ради звернулися до президента Володимира Зеленського та уповноваженого Верховної ради України з прав людини Дмитра Лубінця щодо розшуку зниклих безвісти та повернення військовополонених в Україну. За таке звернення на сесії проголосували 32 обранці.

Про це повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків у своєму виступі нагадав, що бійці Маріупольського гарнізону вийшли в полон за наказом президента України та командування.

"Їм надавалися гарантії про обмін за три-чотири місяці. Полон триває 24 місяці. Повна невідомість про місце перебування захисників, їхнє здоров'я та стан утримання. Родини українських військових заслуговують на те, щоб їхні біль і страждання були почуті, щоб усі відповідальні посадові особи зробили все належне для розшуку зниклих безвісти та визволення з полону призваних з Івано-Франківської міської територіальної громади", — сказав Марцінків.

Депутати Івано-Франківської міськради у своєму зверненні також просять забезпечити контакти з парламентарями країн світу, щоб вони також своїм впливом долучалися до обміну військовополонених.

На сесії виступила мама полоненого оборонця "Азовсталі" Ірина Іванова.

"Я вже третій рік не знаю, де мій син. Один рік війни й два роки полону. Він добровільно став на захист нашої Батьківщини до початку повномасштабного вторгнення. Дуже важко було перечитувати ті SMS-прощання, які вони писали з "Азовсталі". А зараз ще важчим для нас стало те, що ми не знаємо, де вони. Знаємо тільки одне — рік тому хлопці були у донецькому СІЗО", — говорить Ірина Іванова.

Мати полоненого воїна подарувала Марцінківу писанку.

"Щоб вона стояла у вашому кабінеті, нагадувала вам, що там ще є хлопці, які потребують, щоб ми боролися", — сказала Ірина Іванова.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок