Делегує заступника. Марцінків не планує йти на толоку біля озера із представниками УГКЦ та франківцями через зайнятість

Делегує заступника. Марцінків не планує йти на толоку біля озера із представниками УГКЦ та франківцями через зайнятість

Марцінків
Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. Суспільне Івано-Франківськ

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків не планує іти на толоку біля міського озера, на яку його запросили представники УГКЦ та жителі міста, які виступають проти будівництва храму у зеленій зоні. На неї він делегує одного зі своїх заступників.

Про це міський голова сказав у коментарі Суспільному під час загальноміської толоки 20 квітня.

"У мене на понеділок вже заплановано дуже багато, але хтось буде від міської влади, як на зустрічі був Святослав Никорович. Ну, можливо, Микола Іванович Вітенко буде. Наша позиція незмінна. Якщо буде якась інша домовленість між церквою та активістами, ми будемо її дотримуватися. Пошук компромісу триває", — сказав Руслан Марцінків.

Що відомо про будівництво церкви біля озера

У 2024 році Івано-Франківська архієпархія УГКЦ планує розпочати будівництво богослужбової каплиці поруч з міським озером в Івано-Франківську. Площа храму становитиме приблизно 150 метрів квадратних.

24 березня люди зібралися на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ. Вони принесли із собою каву, чай, печиво, плакати, балончики з фарбою, а також квіти, щоб висадити їх перед будівельним парканом.

Попри позицію містян, мер Руслан Марцінків заявив, що підтримує будівництво церкви.

Жителі міста створили петицію з проханням зберегти рекреаційну зону на березі міського озера в Івано-Франківську та знайти для парафії УГКЦ іншу територію для будівництва храму. Ініціатива зібрала 1193 голоси.

Територія, на якій УГКЦ планує збудувати церкву, — це відпочинкова зона, яку створили у 2019 році в межах програми "Бюджет участі". За це з бюджету міста спрямували 300 тисяч гривень. Однак цю землю міська рада ще у 2018 році віддала парафії УГКЦ на спорудження церкви священномученика Симеона Лукача.

Юристи Івано-Франківської архієпархії УГКЦ подали три заяви у поліцію щодо пошкодження паркану, який звели у зеленій зоні біля міського озера для будівництва церкви Блаженного священномученика Симеона Лукача.

Міський голова Руслан Марцінків відреагував на петицію щодо будівництва церкви. У відповіді йдеться, що міська влада ухвалила рішення про зведення храму без обговорення в громаді. Прохання у петиції знайти іншу територію для будівництва храму Марцінків проігнорував.

Архієпархія Української греко-католицької церкви погодилася перенести будівництво церкви із зеленої зони на міському озері.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок