Архієпархія УГКЦ погодилася перенести будівництво церкви із зеленої зони на міському озері у Франківську

Архієпархія УГКЦ погодилася перенести будівництво церкви із зеленої зони на міському озері у Франківську

Важливо
Архієпархія УГКЦ перенесе будівництво церкви із зеленої зони на озері у Франківську
Івано-Франківська архієпархія УГКЦ будуватиме церкву не у зеленій зоні на озері. Суспільне Івано-Франківськ

Архієпархія Української греко-католицької церкви погодилася перенести будівництво церкви із зеленої зони на міському озері в Івано-Франківську.

Про це сказав голова громади Руслан Марцінків під час Хресної дороги 14 квітня.

"Щодо церкви біля міського озера. Дякую нашій греко-католицькій церкві. Попередньо ми провели перемовини. Церква розуміє, що потрібно шукати компроміс. І компроміс знайшли: неподалік є інша приватна земельна ділянка. Церква готова там побудувати невелику капличку для вірян. Я вдячний церкві за порозуміння", – каже Марцінків.

Що відомо про будівництво церкви біля озера

У 2024 році Івано-Франківська архієпархія УГКЦ планує розпочати будівництво богослужбової каплиці поруч з міським озером в Івано-Франківську. Площа храму становитиме приблизно 150 метрів квадратних.

24 березня люди зібралися на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ. Вони принесли із собою каву, чай, печиво, плакати, балончики з фарбою, а також квіти, щоб висадити їх перед будівельним парканом.

Попри позицію містян, мер Руслан Марцінків заявив, що підтримує будівництво церкви.

Жителі міста створили петицію з проханням зберегти рекреаційну зону на березі міського озера в Івано-Франківську та знайти для парафії УГКЦ іншу територію для будівництва храму. Ініціатива зібрала 1193 голоси.

Територія, на якій УГКЦ планує збудувати церкву, — це відпочинкова зона, яку створили у 2019 році в межах програми "Бюджет участі". За це з бюджету міста спрямували 300 тисяч гривень. Однак цю землю міська рада ще у 2018 році віддала парафії УГКЦ на спорудження церкви священномученика Симеона Лукача.

Юристи Івано-Франківської архієпархії УГКЦ подали три заяви у поліцію щодо пошкодження паркану, який звели у зеленій зоні біля міського озера для будівництва церкви Блаженного священномученика Симеона Лукача.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок