Мер Франківська відреагував на петицію щодо будівництва церкви на березі озера. Про що йдеться у відповіді

Мер Франківська відреагував на петицію щодо будівництва церкви на березі озера. Про що йдеться у відповіді

Мер Франківська відреагував на петицію щодо будівництва церкви на березі озера
Франківці зібралися на пікнік, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ біля міського озера. Фото: Суспільне Івано-Франківськ/Степан Пенкалюк

Міський голова Руслан Марцінків відреагував на петицію щодо будівництва церкви на березі озера в Івано-Франківську. У відповіді йдеться, що міська влада ухвалила рішення про зведення храму без обговорення в громаді. Прохання у петиції знайти іншу територію для будівництва храму Марцінків проігнорував.

Електронну петицію "За збереження рекреаційної зони на озері поруч з тенісними кортами" від 27 березня 2024 року розглянув виконавчий комітет міської ради. У відповіді пояснили, як землю поблизу озера віддали під будівництво церкви УГКЦ, не врахувавши позицію франківців.

Зокрема, міська рада 16 серпня 2019 року видала дозвіл на розроблення детального плану будівництва церкви Української греко-католицької церкви поблизу садівницького товариства "За мир" на підставі звернення релігійної громади УГКЦ.

24 лютого 2020 року відбулася архітектурно-містобудівна рада. Як йдеться у відповіді на петицію, про дату, місце та час проведення громадських слухань щодо детального плану території завчасно повідомили у газеті "Західний кур’єр" та на сайті управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності. Проте люди участі у слуханнях не взяли.

"Після проходження необхідних процедур, передбачених Законом України, рішенням міської ради від 19 червня 2020 року № 183-41 (п. 7) затверджено детальний план території для будівництва церкви, на якому земельна ділянка визначена як територія, яка пропонується для будівництва церкви", — йдеться у відповіді.

Департамент видав містобудівні умови та обмеження від 11 листопада 2022 року для нового будівництва церкви парафії Блаженного священномученика Симеона Лукача Української греко-католицької церкви на підставі рішення виконавчого комітету міської ради 6 жовтня 2022 року. Кадастровий номер земельної ділянки — 2610100000:23:001:1282.

Згідно з містобудівними умовами максимальний відсоток забудови ділянки — 40%, прийнятна висота будівлі — 16,5 м.

Що відомо про будівництво церкви біля озера

У 2024 році Івано-Франківська архієпархія УГКЦ планує розпочати будівництво богослужбової каплиці поруч з міським озером в Івано-Франківську. Площа храму становитиме приблизно 150 метрів квадратних.

24 березня люди зібралися на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ. Вони принесли із собою каву, чай, печиво, плакати, балончики з фарбою, а також квіти, щоб висадити їх перед будівельним парканом.

Попри позицію містян, мер Руслан Марцінків заявив, що підтримує будівництво церкви.

Жителі міста створили петицію з проханням зберегти рекреаційну зону на березі міського озера в Івано-Франківську та знайти для парафії УГКЦ іншу територію для будівництва храму. Ініціатива зібрала 1193 голоси.

Територія, на якій УГКЦ планує збудувати церкву, — це відпочинкова зона, яку створили у 2019 році в межах програми "Бюджет участі". За це з бюджету міста спрямували 300 тисяч гривень. Однак цю землю міська рада ще у 2018 році віддала парафії УГКЦ на спорудження церкви священномученика Симеона Лукача.

Юристи Івано-Франківської архієпархії УГКЦ подали три заяви у поліцію щодо пошкодження паркану, який звели у зеленій зоні біля міського озера для будівництва церкви Блаженного священномученика Симеона Лукача.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок