На Франківщині замість пам'ятника радянському солдату планують поставити монумент Герою України Коцюбайлу "Да Вінчі"

На Франківщині замість пам'ятника радянському солдату планують поставити монумент Герою України Коцюбайлу "Да Вінчі"

Дмитро Коцюбайла на позивний Да Вінчі
Герой України Дмитро Коцюбайла на позивний Да Вінчі. Facebook/Дмитро Коцюбайло

У Бовшеві на Івано-Франківщині замість монумента радянському солдату встановлять пам'ятник Герою України Дмитру Коцюбайлу на позивний Да Вінчі.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Бурштинської міської ради.

9 квітня відбулися громадські слухання щодо пам'ятника радянському солдату, який розташований на площі біля будинку культури у Бовшеві. Присутні жителі одноголосно вирішили його демонтувати.

"Була пропозиція після демонтажу на цьому місці поставити пам’ятник полеглому Герою України, жителю села Бовшів Дмитру Коцюбайлу, а з обох боків встановити плити з іменами загиблих односельців, а також — іменами сучасних героїв, які загинули у російсько-українській війні", — йдеться у дописі.

Заступник міського голови Бурштинської міськради Володимир Чуйко презентував жителям села ескіз майбутнього пам’ятника Дмитру Коцюбайлу, який після погодження з родичами можна буде втілити.

Що відомо про Дмитра Коцюбайла

Дмитро Коцюбайло народився 1 листопада 1995 року в селі Задністрянське Бурштинської громади на Івано-Франківщині. Упродовж трьох років навчався на художника в Івано-Франківському професійному будівельному ліцеї. Через любов до мистецтва Дмитро і вирішив взяти позивний Да Вінчі.

Воювати пішов одразу після Революції гідності у 2014. Да Вінчі командував 1 окремою штурмовою ротою "Правого сектору". Отримав важке поранення уламком від танкового снаряда в Пісках на Донеччині. Після трьох місяців реабілітації повернувся на фронт.

Брав участь у визволенні Карлівки, селища Піски, Авдіївки, а також — у боях під Степанівкою, Савур-Могилою, Старогнатівкою.

30 листопада 2021 року Дмитрові Коцюбайлу присвоїли звання "Герой України" за особисту мужність, виявлену в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Дмитро Коцюбайло — командир спецпідрозділу "Вовки Да Вінчі" 67 окремої механізованої бригади ЗСУ.

Герой України Да Вінчі загинув 7 березня 2023 року на Бахмутському напрямку. Йому було 27 років. 9 березня з командиром спецпідрозділу "Вовки Да Вінчі" Дмитром Коцюбайлом попрощалися у селі Бовшів на Івано-Франківщині, 10 березня полеглого воїна поховали на Аскольдовій могилі у Києві.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок