В Івано-Франківську відбулася прем'єра фільму "Я, "Побєда" і Берлін" за однойменною повістю музиканта Кузьми Скрябіна

В Івано-Франківську відбулася прем'єра фільму "Я, "Побєда" і Берлін" за однойменною повістю музиканта Кузьми Скрябіна

В Івано-Франківську відбулася прем'єра фільму "Я, "Побєда" і Берлін" за однойменною повістю музиканта Кузьми Скрябіна
. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську 15 березня презентували фільм режисерки Ольги Ряшиної "Я, "Побєда" і Берлін" за однойменною повістю музиканта Кузьми Скрябіна. Стрічка мала вийти у прокат два роки тому, проте через повномасштабне вторгнення РФ в Україну прем’єру відклали, повідомила з місця події кореспондентка Суспільного.

104 хвилини кінокомедії відзняли у Львові та Берліні. Головну роль — Кузьму Скрябіна — зіграв актор Франківського драмтеатру Іван Бліндар. З його слів, на екрані він перевтілився в Кузьму Скрябіна у 90-ті роки, на початку його музичної кар’єри. Актор каже, що це — перша його головна роль у повнометражному кіно.

"У мене був короткий період на підготовку. Їхав у Новояворівськ, Брюховичі на кладовище до Андрія на могилу, помолився, просив якогось благословення. Перелопатив усю музикографію, яку він слухав, якою надихався і яка вплинула на його основну творчість. Спілкувався з його рідними, близькими", — розповідає Іван Бліндар.

Пресконференція перед прем'єрою фільму "Я, "Побєда" і Берлін"
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Дружину, а у фільмі — дівчину Кузьми Скрябіна, зіграла акторка Марія Стопник. За її словами, увесь процес зйомок був захопливим і легким. Під час перегляду кінострічки Марія відчула підтримку рідних Кузьми.

"Дружину Світлану Андрій називав Барбара. Я дуже переживала, бо ми з нею зовні абсолютно не схожі. Вона блондинка, я — руда. Але під час перегляду Світлана сказала: "Так, це моє, моє…" І все хвилювання якось пропало. Була дуже крута команда, в якій тебе всі направляли й ти рухався у правильному напрямку", — каже Марія Стопник.

Схвалення і позитивні емоції від фільму отримав й батько Кузьми Скрябіна — Віктор Кузьменко, додає Іван Бліндар.

"Він — задоволений. Ми фільмом перенесли його в 90-ті й він разом з нами поїхав в ту подорож "Побєдою" до Берліна і назад", — каже актор.

Фільм "Я, "Побєда" і Берлін" зняли за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України й Державного агентства України з питань кіно. Бюджет кінострічки склав майже 1 мільйон 300 тисяч доларів.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок