Після чотирьох поранень на фронті служить в Івано-Франківському МТЦК та СП. Старший лейтенант Андрій Яворський

Після чотирьох поранень на фронті служить в Івано-Франківському МТЦК та СП. Старший лейтенант Андрій Яворський

Після чотирьох поранень на фронті служить в Івано-Франківському МТЦК та СП. Старший лейтенант Андрій Яворський
. Скриншот: Facebook/Івано-Франківський центр комплектування та соціальної підтримки

Старший лейтенант Андрій Яворський воював в АТО/ООС. Під час великої війни боронив Київщину й Донеччину у складі 109 батальйону 10 окремої гірсько-штурмової бригади. Після чотирьох поранень, отриманих на фронті, продовжив службу в Івано-Франківському міському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

Розповідь Андрія Яворського про війну та службу в ТЦК та СП опублікували на Facebook-сторінці Івано-Франківського центру комплектування та соціальної підтримки.

"Спочатку був мобілізований у 2014 році. Прослужив рік у Нацгвардії. Виходив з Дебальцевого. Потім демобілізувався до 2019 року. У тому ж році вирішив піти вчитися на офіцера. Закінчив національний університет оборони України імені Івана Черняховського в Києві. Отримав звання молодшого лейтенанта", — розповідає Андрій Яворський.

Після закінчення навчання Андрій Яворський пішов служити у 109 батальйон 10 окремої гірсько-штурмової бригади командиром взводу роти вогневої підтримки. Повномасштабне вторгнення застало воїна з побратимами на Волині. Бійців передислокували на Київщину. Згодом — на Донецький напрямок.

Андрій Яворський служить у Франківському ТЦК і СП
Старший лейтенант Андрій Яворський. Фото: Facebook/Івано-Франківський центр комплектування та соціальної підтримки

"У мене були три поранення за три дні на одній позиції. Спочатку мені влучив уламок в поперек. Бронежилет врятував. Наступного дня мені влучив уламок в обличчя, в праву скроню. Врятував шолом і навушник — він просто "припаявся" мені до шкіри. А на третій день прийшов АГССтанковий автоматичний гранатомет, кілька вихлопів, і один впав під ногу. Мені розірвало берць, штанку. Залетів уламок, менший, ніж пів нігтя. Перебив нерв. Я не мав змоги ходити. Побратим приблизно півтора кілометра тягнув мене на собі", — пригадує Андрій Яворський.

Після поранення боєць майже пів року лікувався у госпіталі. Військово-лікарська комісія визнала його обмежено придатним.

"У мене, крім поранень, чотири тяжкі контузії. Я повернувся у свій підрозділ, мені довелося кілька разів вийти на позиції — не на самий "нуль". Потім прийшов наказ — перевели в Івано-Франківський міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки", — каже Андрій Яворський.

Старший лейтенант Андрій Яворський
Андрій Яворський під час служби у війську. Фото: Facebook/Івано-Франківський центр комплектування та соціальної підтримки

Боєць служить на посаді командира взводу охорони при ТЦК та СП.

"Наряди, поховальні ритуали, салютна група — хлопці виїжджають віддати останню шану полеглим бійцям. За потреби нас залучають до заходів мобілізації. Конкретно мене — до вручення іменних повісток", — перелічує свої обов'язки Андрій Яворський.

За його словами, прецедентів із вручення повісток цивільним у нього практично не було.

"Можливо, через те, що я — бойовий офіцер. Людині, коли мене бачить, важко сказати: "А ти там був? Чого ти не там? Скільки ти заплатив, щоб тебе перевели у військкомат?" Я вважаю, що люди, які живуть, працюють, відпочивають тут, повинні розуміти, кому вони завдячують", — завершує розповідь Андрій Яворський.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок