В Івано-Франківську перевірятимуть школи на толерування булінгу — мер Марцінків

В Івано-Франківську перевірятимуть школи на толерування булінгу — мер Марцінків

В Івано-Франківську перевірятимуть школи на толерування булінгу — мер Марцінків
. Фото: Pexels

Усі школи Івано-Франківська перевірятимуть на толерування випадків булінгу. Для цього у навчальних закладах проведуть анонімне анкетування.

Про це під час відеозвернення на своїй Facebook-сторінці розповів міський голова Руслан Марцінків.

"Бачимо теж такий прикрий випадок, коли знущаються зі слабшого. Йде розслідування і поліція склала щонайменше шість протоколів на батьків, які брали учать в переписці, і на директорку школи", — каже Руслан Марцінків.

Наразі тривають розслідування двох комісій — департаменту освіти та науки міської ради та Міністерства освіти і науки України. Окрім цього, у всіх навчальних закладах Івано-Франківська проведуть анонімне анкетування, щоб визначити рівень толерування булінгу.

"На жаль, оця агресивність, оці соціальні мережі й інші речі, де показують вседозволеність, проблеми хайпу. Також проблема в тому, що ми десь також толеруємо різні речі насильницького методу. Це спричиняє такі ганебні явища, які за тиждень сталися в нашій Франківській громаді", — говорить міський голова.

Що відомо про ситуацію у ліцеї № 4

В Івано-Франківську мати шестикласника ліцею № 4 подала заяву в поліцію про булінг однокласників щодо її сина. Директорка освітнього закладу Ірина Гаврилюк каже, що комісія, яка розслідує факти булінгу у школі, з'ясувала, що між дітьми відбувся конфлікт, а не цькування одного з учнів. Зі слів класної керівниці шостого класу Мар'яни Курілець, жорстоких дій щодо учня не було.

У департаменті освіти та науки міської ради створили комісію щодо перевірки фактів булінгу. Представники психологічної служби департаменту провели групову психологічну діагностику та анонімне анкетування дітей. За результатами цих методів визначили наявність булінгу в шостому класі ліцею № 4.

На ситуацію у ліцеї № 4 відреагував міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. Він написав, що замовчування булінгу є неприпустимим: "Ситуація, яка склалася в одному з ліцеїв у Івано-Франківську, має всі ознаки систематичного цькування. І, на жаль, виглядає, що адміністрація не намагалася його зупинити".

Поліцейські склали на директорку ліцею № 4 адміністративний протокол за ч. 5 ст. 173-4 КУпАП.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок