Онлайн-реєстрація: скільки заявок подали батьки у дитсадки та школи у Франківську впродовж трьох днів

Онлайн-реєстрація: скільки заявок подали батьки у дитсадки та школи у Франківську впродовж трьох днів

Онлайн-реєстрація: скільки заявок подали батьки у дитсадки та школи у Франківську впродовж трьох днів
. Фото ілюстративне: Суспільне Івано-Франківськ

З 1 березня 2024 року в Івано-Франківську стартувала онлайн-реєстрація в дитсадки та школи. Впродовж трьох днів на зарахування дітей до 1 класу батьки подали 2591 заявку, до дитсадків — 3918.

Про це на брифінгу у міського голови повідомила директорка департаменту освіти та науки міської ради Вікторія Дротянко.

З її слів, серед батьків, які вже зареєстрували дітей, найбільш популярними навчальними закладами є ліцей № 23 імені Романа Гурика. Туди подали заявки 270 батьків першокласників. За ним йде ліцей № 5 — 150; ліцей № 20 — 136 заявок; ліцей № 11 — 128, ліцей № 1 — 115 та ліцеї № 18 і № 10 мають по 113.

"Однак це не відображає повної картини, адже батьки реєструють дітей одразу в декілька закладів. Дещо пізніше матимемо більш точні цифри", — каже Вікторія Дротянко.

Станом на 4 березня 2024 року до дитячих садків зареєстрували 3918 дітей. Їхні батьки подали 3101 заявку до ясельних груп та 817 — до молодших.

"Є батьки, які подають майже 10 заявок до різних дитсадочків. Тому тут також не можемо говорити, що така кількість дітей йтиме до ясельної чи молодшої групи. За кілька днів батьки зроблять свій вибір: залишать один дитсадочок, і ми будемо бачити повну картину", — пояснює Вікторія Дротянко.

Директорка департаменту освіти та науки міської ради додає: реєстрація — дуже проста, має чотири кроки. Батьки чи опікуни дитини можуть зайти на портал для реєстрації з будь-якої точки світу й обрати школу. Також вони можуть подати заявки до декількох навчальних закладів одночасно, але не більше п'яти. Потім вже обрати конкретний заклад, який дитина відвідуватиме.

Реєстрація до шкіл й дитсадків відбувається у два етапи. Перший — розпочався 1 березня і триватиме до 31 травня. Другий етап розпочинається 15 червня.

"Другий етап — це коли залишилися вільні місця в школах, і батьки, наприклад, хочуть обрати інший навчальний заклад. Тоді вони можуть перереєструвати дитину на вільні місця і ходити вже не у школу свого округу, а до школи сусіднього чи іншого округу нашого міста", — говорить Вікторія Дротянко.

Після того, як дитину зарахували в освітній заклад, батьки мають протягом 10 днів донести документи. Так само відбувається й у дитсадках.

"Теж є два етапи, які тривають до травня і впродовж року на вільні місця. Потім батьки мають відстежувати статус заявки (отримано, на розгляді, зараховано або відхилено). Відхиляти заявку можуть у тих випадках, коли дитина не з нашої громади чи коли документи не подаються батьками у зазначений термін", — каже Вікторія Дротянко.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок