Двом полеглим воїнам із Франківщини Володимиру Лободюку та Івану Кримському присвоїли звання "Герой України"

Двом полеглим воїнам із Франківщини Володимиру Лободюку та Івану Кримському присвоїли звання "Герой України"

Герої України з Франківщини Володимир Лободюк та Іван Кримський
. Фото: колаж Суспільне Івано-Франківськ

Президент присвоїв звання "Герой України" з наданням ордена "Золота Зірка" двом полеглим військовослужбовцям з Івано-Франківщини — Володимиру Лободюку та Івану Кримському.

Відповідні укази оприлюднили на сайті президента України 24 лютого 2024 року.

Командир Володимир Лободюк

Старший лейтенант Володимир Лободюк — родом із села Коршів Коломийського району. У 21 рік він закінчив Національну академію сухопутних військ у Львові й почав служити у 128 окремій гірсько-штурмовій бригаді, пишуть на сайті військового формування.

"Володимир добре вчився, мав право вибору місця служби й сам вирішив піти в гірські штурмовики. Кілька місяців у зоні ООС він служив старшим офіцером артилерійського підрозділу", — йдеться у дописі.

Двом полеглим воїнам із Франківщини Володимиру Лободюку та Івану Кримському присвоїли звання "Герой України"
Старший лейтенант Володимир Лободюк. Фото: 128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада

Після 24 лютого 2022 року Володимир Лободюк став командиром мінометної батареї 128 окремої гірсько-штурмової бригади, яка з перших днів боронила країну на Запорізькому напрямку.

"Під час повномасштабного вторгнення молодий офіцер постійно перебував на вогневих позиціях і досяг виділення для свого підрозділу сучасної американської зброї", — пишуть на сторінці бригади.

Військовий загинув внаслідок артилерійського обстрілу позицій поблизу села Яковлівка Донецької області 16 грудня 2022 року. Бійцю було 22 роки.

Старший лейтенант Іван Кримський

Воїн Іван Кримський на позивний Крим родом — із села Яворів Косівського району. З російськими військовими на сході України Іван Кримський на позивний Крим боровся з 2014 року. Боєць був командиром 3 окремої десантно-штурмової роти 90 окремого аеромобільного батальйону імені старшого лейтенанта Героя України Івана Зубкова. Поліг у боях з військовими РФ під Богородичним на Донеччині 20 травня 2022 року.

Двом полеглим воїнам із Франківщини Володимиру Лободюку та Івану Кримському присвоїли звання "Герой України"
Іван Кримський воював з 2014 року. Фото: Facebook/Ваня Чернявський. Іван Кримський воював з 2014 року. Фото: Facebook/Ваня Чернявський

"У війні за нашу Батьківщину з рашистською наволоччю був смертельно поранений мій командир Іван Кримський. Я досі в це не можу повірити, але чомусь війна забирає найкращих. Я за свою довгу службу ще не зустрічав таких сміливих командирів. Він міг сидіти та командувати, але він так не робив. Він брав протитанкові засоби і йшов палити танки орків. Крим, ти назавжди в наших серцях, ти був для нас водночас батьком, другом і братом", — писав про загибель командира його побратим Іван Чернявський.

2 вересня 2014 року Івана Кримського нагородили орденом "За мужність" III ступеня за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

12 липня 2022 року президент відзначив старшого лейтенанта Івана Кримського орденом Богдана Хмельницького III ступеня посмертно.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок