Депутатка Івано-Франківської міськради звинуватила мера Марцінківа у сексизмі

Депутатка Івано-Франківської міськради звинуватила мера Марцінківа у сексизмі

Депутатка Івано-Франківської міськради звинуватила мера Марцінківа у сексизмі
. Колаж: Суспільне Івано-Франківськ

Депутатка від партії "Європейська солідарність" Мар'яна Вершиніна звинуватила міського голову Івано-Франківська Руслана Марцінківа у сексизмі.

Про це Мар'яна Вершиніна написала на своїй сторінці у Facebook.

Як ідеться у її дописі, інцидент трапився 21 лютого після розгляду земельного питання на позачерговій сесії Івано-Франківської міськради.

"Про депутатську діяльність, знецінення та сексизм в Івано-Франківській міській раді. Під час розгляду земельного питання я мала виступ. У зазначених пунктах, про які йде мова, міська рада передає в оренду землю, що належить департаменту освіти та науки. Безумовно, питання важливе для громади, ще й коли його вирішують поспіхом, без оприлюднення", — написала Мар'яна Вершиніна.

Депутатка запитала міського голову, чому це питання розглядається саме під час позачергової сесії. Руслан Марцінків тричі перебив її виступ.

"Знаю, що є багато жителів громади, які звертаються з такими проханнями і їм відмовляють, або вони роками відстоюють своє право в судах, щоб отримати позитивне рішення щодо своїх земельних ділянок. Зараз ми на позачерговій сесії дуже терміново виносимо це питання", — сказала під час засідання Вершиніна.

Депутатка запропонувала зняти перший та другий пункти проєкту цього рішення. Під час голосування за її пропозицію міський голова Руслан Марцінків висловився: "Щось нам не щастить з Мар'янками. То одна — у Верховній раді, одна — у міській".

У соцмережі Мар'яна Вершиніна закликала Марцінківа дотримуватися Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", регламент ради, а також її перепросити.

"Неприємно відчувати й бачити цю зневагу, знецінення, порушення норм чинного законодавства та сексизм", — пише депутатка.

Що каже експертка

У коментарі Суспільному очільниця організації "Д.О.М.48.24" Наталія Вишневецька сказала, що не бачить ознак гендерної дискримінації у порушенні регламенту та перебиванні виступу депутатки під час сесії. Утім вона вважає, що вживання зменшувально-пестливого імені Вершиніної — це сексизм.

"Йдеться про депутатів, формальні процедури. Вони [ред. Марцінків та Вершиніна] не є друзями чи родичами. Називати її Мар'янкою — це, по-перше, приниження гідності, а, по-друге, підрив репутації. Тим паче привселюдно. Тобто сексизм якраз спрямований на те, щоб змусити жінку почуватися нижчою за інших", — каже Наталія Вишневецька.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок