У Франківську проводять благодійний ярмарок, щоб зібрати гроші на тактичну медицину для військових

У Франківську проводять благодійний ярмарок, щоб зібрати гроші на тактичну медицину для військових

Упродовж двох днів в Івано-Франківську триватиме благодійний ярмарок на підтримку військових. Його організували волонтери "Громадської ініціативи Галичини", щоб зібрати гроші для укомплектування тактичних аптечок. Це — вже третій захід у межах акції "Мільйон на такмед".

Про це Суспільному розповіла голова організації Леся Качурова.

"У нас, на жаль, є санітарні втрати. І аптечки втрачаються. Велика лінія фронту, багато добровольців та новобранців. Тому тактична медицина — це постійна потреба для захисту кожного бійця, його життя та здоров'я", — каже Леся Качурова.

За її словами, тактичні аптечки укомплектовують за стандартами НАТО. Вартість однієї становить 100 євро.

"Всередині є джут українського виробника SICH та бандаж теж від нашого виробника "Білосніжка". Він — випробуваний і погоджений медиками. Ще є опікун — засіб від опіків, теж вітчизняного виробництва. І єдина річ, яку ми замовляємо у США, — це оклюзійна наліпка при пораненні легенів", — пояснює волонтерка.

Леся Качурова
Голова "Громадської ініціативи Галичини" Леся Качурова. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

На ярмарку представили свої роботи приблизно два десятки майстринь хендмейду. 20% від виторгу вони віддають на закупівлю такмеду, каже координаторка заходу Катерина Паньків.

"Є мила ручної роботи, багато в'язаних речей, вироби з натурального каміння, текстиль на будь-який смак та гаманець. Частину прибутку майстрині віддають волонтерам", — говорить Катерина Паньків.

Івано-Франківська, благодійний ярмарок "Мільйон на такмед"
Відвідувачі благодійного ярмарку. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Галина Васнєва — родом із Харкова. Жінка півтора року мешкає в Івано-Франківську. На ярмарку вона вперше представила власні в'язані вироби.

"Спочатку я займалася біжутерією, потім перейшла на сумки. В'язанням займаюся з дитинства. Зараз мені подобається виготовляти сумки, бо щоразу можна зробити іншу модель з іншим матеріалом. Ще в'яжу маленькі іграшки", — каже Галина Васнєва.

Благодійний ярмарок, Івано-Франківськ
Шопери, представлені на ярмарку. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Інша учасниця ярмарку Марія Василик виготовляє пряники упродовж п'яти років. Жінка також вперше бере участь у цьому заході.

"Пряники з прямим харчовим друком. На кожному є свій зміст. Сьогодні всі смаколики присвячені до дня святого Валентина. Є і патріотичні, а також із зображенням візитівки нашого міста — ратуші. Відвідувачі охоче підходять, цікавляться виробами", — розповідає Марія Василик.

Благодійний ярмарок в Івано-Франківську
Учасниця ярмарку Марія Василик. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Під час заходу люди можуть придбати товар волонтерської мистецької крамнички "Громадської ініціативи Галичини". Там представлені роботи місцевих майстрів та художника Нікіти Тітова.

"На ярмарку є роботи Нікіти Тітова — листівки, календарі та шопери. Також представлена нова серія плакатів у рамках. Він дуже тонко відчуває війну. Є й те, що ми виготовляємо в офісі, як-от шопери. Це — своєрідна арттерапія", — розповідає волонтерка Галя Тягур.

Благодійний ярмарок, щоб зібрати гроші на такмед для військових
Волонтерка Галя Тягур. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Подію організували спільно з громадською організацією "Фіалки Прикарпаття". Відвідувачка благодійного ярмарку Зоя придбала сортові фіалки.

"Дуже любимо квіти. Ми приїхали спеціально аж з гір. Побачили, що тут виставку робитимуть. Три сотні сортів — та це ж взагалі так, що очі розгубилися. Накупили квітів на 500 гривень", — каже жінка.

Благодійний ярмарок, фіалки, Івано-Франківськ
Сортові фіалки, представлені на ярмарку. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За словами Лесі Качур, захід триватиме в Івано-Франківському краєзнавчому музеї упродовж 10 та 11 лютого.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок