Депутати Івано-Франківської міськради звернулися до ВРУ щодо арешту полковника Романа Червінського

Депутати Івано-Франківської міськради звернулися до ВРУ щодо арешту полковника Романа Червінського

Депутати Івано-Франківської міськради звернулися до ВРУ щодо арешту полковника Романа Червінського
. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Депутати Івано-Франківської міської ради звернулися до комітету Верховної ради України з питань правоохоронної діяльності щодо політичного переслідування та арешту полковника й колишнього виконувача обов'язків командира однієї з частин ССО Романа Червінського. У зверненні, зокрема, закликають створити тимчасову слідчу комісії ВРУ стосовно зловживань та порушення законів України керівництвом органів досудового розслідування та суду.

Текст звернення зачитав депутат Юрій Лозяк на сесії 6 лютого 2024 року, повідомила з місця події кореспондентка Суспільного.

"247 днів розвідник Роман Червінський перебуває під вартою за абсолютно необґрунтованою підозрою, яку ми, депутати міської ради, розглядаємо, як політичне переслідування", — сказав Юрій Лозяк.

У документі йдеться про те, що Роман Червінський десятиліттями працював задля безпеки української держави. Він був долучений до низки спецоперацій, які провели українські силовики упродовж 2014-2021 років. З 24 лютого 2022 року став на захист України.

"Станом на сьогодні Романа Червінського утримують в одиничній камері без права побачитися з рідними. Окрім цього, стан його здоров'я значно погіршився. Проте орган досудового розслідування, суд та керівництво слідчого ізолятора понад два місяці не забезпечують надання йому належної медичної допомоги", — йдеться у зверненні.

Депутати Івано-Франківської міської ради закликають Верховну раду проконтролювати забезпечення прав та свобод Романа Червінського, а також створити тимчасову слідчу комісії ВРУ щодо зловживань та порушення керівництвом органів досудового розслідування та суду законів України.

"Ми не маємо права мовчати над знущанням того, хто розповів суспільству правду про зрив спецоперації із захоплення найманих вбивць ПВК "Вагнер", — каже Юрій Лозяк.

Звернення підтримали 30 депутатів.

Що відомо про Романа Червінського

Колишній співробітник Головного управління розвідки Роман Червінський — один із розвідників, які організовували операцію із затримання російських бойовиків групи "Вагнер". Нині перебуває у СІЗО.

У квітні 2022 року його затримали й звинуватили у самовільній проваленій операції з вербування російського пілота, що призвело до обстрілу аеродрому та знищенні українських літаків.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок