В Івано-Франківську попрощалися із загиблим воїном-пластуном Захаром Склярем

В Івано-Франківську попрощалися із загиблим воїном-пластуном Захаром Склярем

В Івано-Франківську попрощалися із загиблим 26-річним воїном 79 окремої десантно-штурмової бригади Захаром Склярем. Панахиду за полеглим військовослужбовцем священники відслужили в храмі Святих Ольги і Володимира, повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.

Похорон воїна-пластуна Захара Скляра
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

До початку АТО/ООС Захар Скляр жив у Кремінній Луганської області. У 2014 році він з родиною переїхав до Івано-Франківська. У вересні 2015 року вступив до тутешнього осередку "Пласту".

Пластунка Анничка Королишин
Анничка Королишин: "Ми втрачаємо таких молодих хлопців, місце яких більше ніхто не заповнить. Це — важко". Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Пластунка Анничка Королишин, яка прийшла віддати шану полеглому бійцю, знала Захара понад 10 років.

"Його взагалі всі любили. Він був таким привітним, світлим, але цей внутрішній стрижень — ти одразу бачив: хлопець має характер. Скільки я з ним перетиналася, скільки спілкувалася — одразу з'являвся радісний настрій", — говорить Анничка Королишин.

Похорон воїна-пластуна Захара Скляра
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

На момент повномасштабного вторгнення РФ в Україну Захар Скляр навчався в одному з університетів Польщі. Втім покинув навчання та повернувся в Україну, щоб вступити до лав Збройних сил України. Друг загиблого воїна Олександр Озарко пригадує: Захар тричі намагався потрапити у військо, але через вік йому відмовляли. Згодом він таки пішов воювати у складі 79 окремої десантно-штурмової Таврійської бригади, де був командиром взводу роти управління.

Олександр Озарко, друг Захара Скляра
Олександр Озарко: "Захар завжди був життєрадісним, ніколи не журився. Таким ми його будемо пам'ятати". Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Буквально місяць тому приїжджали до нього, на його місце служби в містечко Курахове. Захар, як завжди, був у гарному гуморі, життєрадісний. Таким ми його й будемо пам'ятати. На всі негаразди він завжди мав якусь веселу відповідь, ніколи не журився. Єдине, що завжди сумував за домом", — говорить Олександр Озарко.

Брат Захара Скляра Арсен Скляр
Арсен Скляр: "Захар виконував обов'язки пластуна бути вірним Богові та Україні". Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Арсен Скляр каже: коли брат йшов на війну — з родиною не радився.

"Я поважаю його свідомий вибір. І дякую братові за те, що він зробив. Захар цього хотів, він виконував обов'язки пластуна бути вірним Богові та Україні", — каже Арсен Скляр.

Похорон воїна-пластуна Захара Скляра
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

До Івано-Франківського осередку "Пласт" Захар Скляр вступив у вересні 2015 року. Пластунка Анничка Королишин говорить, що він був гордістю організації.

"Наші хлопці, які виховані в "Пласті", такі цілеспрямовані, як Захар. Для них це було логічне рішення, на гордість і на жаль. Тому що ми втрачаємо таких молодих хлопців, місце яких більше ніхто не заповнить. Це — важко", — говорить Анничка Королишин.

В Івано-Франківську попрощалися із загиблим воїном-пластуном Захаром Склярем
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Захар Скляр загинув 20 грудня 2023 року поблизу села Новомихайлівка Покровського району Донецької області. Військовослужбовця поховали на Алеї героїв у селі Чукалівка Івано-Франківської громади.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок