У Запоріжжі перейменували вулицю на честь сотенного УПА з Івано-Франківщини Мирослава Симчича

У Запоріжжі перейменували вулицю на честь сотенного УПА з Івано-Франківщини Мирослава Симчича

У Запоріжжі перейменували вулицю на честь сотенного УПА з Івано-Франківщини Мирослава Симчича
. Фото: Івано-Франківська ОВА

У Запоріжжі перейменували вулицю на честь сотенного УПА з Івано-Франківщини Мирослава Симчича.

Таке рішення депутати міської ради ухвалили на сесії 29 листопада.

На честь сотенного УПА Мирослава Симчича переназвали вулицю Лізи Чайкіної — уродженки Росії, секретарки Пенівського підпільного райкому комсомолу Калінінської області.

Мирослав Симчич має безпосередній стосунок до Запоріжжя та Заводського району, написав на своїй сторінці у Facebook запорізький краєзнавець Роман Акбаш.

"Після звільнення він жив та працював у Запоріжжі, на Павло-Кічкасі. У західну частину України повертатися було заборонено. В нашому місті Симчич одружився з Раїсою Мороз, робітницею металургійного заводу "Запоріжсталь". На останньому працював і сам Мирослав. У 1994 році переїхав до Коломиї", — йдеться у дописі.

Хто такий Мирослав Симчич

Мирослав Симчич на псевдо Кривоніс — політв'язень, кавалер орденів "Свободи" та "За заслуги", Герой України.

Повстанець народився у селі Вижній Березів. У 1941 році доєднався до лав юнацької сітки ОУН. Перед закінченням Коломийського архітектурного технікуму, восени 1943 року, Мирослава направили до першого куреня Української народної самооборони до Космача, де хлопець служив кулеметником.

Під керівництвом Мирослава Симчича у 1945 році під Космачем повстанці розгромили каральну дивізію НКВС на чолі з генерал-майором Миколою Дергачовим. Бій тривав три дні. Загалом Мирослав Симчич провів 42 успішні бої.

Кривоноса арештували в 1948 році. Тоді радянська влада таврувала його прізвиськами "преступнік і бандіт". Повстанець відбув понад 32 роки каторги й таборів.

15 листопада 2017 року Косівський районний суд реабілітував Мирослава Симчича.

У 2022 році з нагоди 80-ліття створення УПА сотенного Карпатського краю Мирослава Симчича нагородили медаллю "80 років УПА".

14 жовтня 2022 року президент Володимир Зеленський присвоїв Мирославу Симчичу звання "Герой України". До 100-річного ювілею Мирослава Симчича створили іменний календар на 2023 рік.

Сотенний Української повстанської армії Симчич помер 18 січня 2023 року.

"Однією з його найбільших перемог є те, що зараз тисячі таких Симчичів, як він, теж вміють перемагати ворога", — сказав на похороні сотенного УПА історик Володимир В’ятрович.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок