"Уже не міг втримати кулемет з коліна, але продовжував вести стрільбу лежачи". Історія прикордонника з Коломийщини

"Уже не міг втримати кулемет з коліна, але продовжував вести стрільбу лежачи". Історія прикордонника з Коломийщини

"Уже не міг втримати кулемет з коліна, але продовжував вести стрільбу лежачи". Історія прикордонника з Коломийщини
. Фото: сторінка у facebook Держприкордонслужби

Прикордонник Іван на позивний Воділа — родом з Коломийського району, що на Івано-Франківщині. До війська чоловік мобілізувався на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Своїм рідним пояснив: воюватиме заради них, аби ворог не прийшов додому.

Історію військовослужбовця на позивний Воділа опублікували на Facebook-сторінці Західного регіонального управління Держприкордонслужби.

До 24 лютого 2022 року Іван займався різьбярством та столярним промислом, працював на будівництві, займався спортом. Після початку повномасштабної війни чоловік пішов у військкомат добровольцем. Його скерували у Чопський прикордонний загін.

"Після курсу підготовки та тренувань Іван у складі зведеного підрозділу вирушив спочатку на північ, а потім на схід України. Чоловік наполегливо здобував нові для нього знання та невтомно відпрацьовував навички. Водночас регулярно займався спортом і покращував фізичну підготовку. Усе це згодом дуже допомогло йому в боях, дозволило врятувати не лише своє життя, а й побратимів", — йдеться у дописі.

Прикордонник двічі виїжджав на Донеччину. Під час другого виїзду Воділа служив кулеметником у складі штурмового підрозділу.

"Спершу завданням Івана та його побратимів було закріплення зайнятих позицій. Згодом прикордонник виявив бажання виконувати бойові завдання у складі штурмових груп. Впевнений у його стійкості й мужності, керівник підрозділу задовольнив прохання Воділи", — пишуть на сторінці Держприкордонслужби.

Під час штурму позицій військових РФ під Андріївкою Іван і його побратими потрапили під важкий артилерійський обстріл. Чотирьох із шести військовослужбовців, зокрема Воділу, важко поранило. Іван отримав кульове поранення в лопатку, уламком пробило ногу. Боєць наклав собі бандаж, затягнув ногу турнікетом та почав надавати медичну допомогу побратимам.

"Воділа вже не міг втримати кулемет з коліна, але продовжував вести стрільбу лежачи. Прикордонники вели бій, доки до них не прийшла заміна, а їх евакуювали", — йдеться у розповіді.

Після поранення Іван пройшов курс лікування і реабілітації. Наразі військовослужбовець продовжує прикордонну службу на Закарпатті.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок