Упродовж тижня на Івано-Франківщині зареєстрували майже шість тисяч хворих на ГРВІ

Упродовж тижня на Івано-Франківщині зареєстрували майже шість тисяч хворих на ГРВІ

Упродовж 6-12 листопада на Івано-Франківщині зареєстрували майже шість тисяч випадків захворювання на ГРВІГостра респіраторна вірусна інфекція — кожна з групи вірусних інфекцій, яка характеризується загальним інтоксикаційним синдромом і переважним ураженням слизових оболонок дихальних шляхів, інфекційна хвороба верхніх дихальних шляхів, яка легко поширюється., з них у 175 — підтвердили COVID-19.

По це Суспільному розповів начальник відділу епідеміологічного нагляду, спостереження та профілактики інфекційних захворювань обласного центру контролю та профілактики хвороб Всеволод Кушнірук.

Начальник відділу центру контролю та профілактики хвороб Всеволод Кушнірук розповів про те, що на Прикарпатті зареєстрували майже шість тисяч хворих на ГРВІ
Начальник відділу епідеміологічного нагляду, спостереження та профілактики інфекційних захворювань обласного центру контролю та профілактики хвороб Всеволод Кушнірук, Івано-Франківськ. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Найвища кількість захворювань може спостерігатися на початку зимових місяців, можливо, у грудні. Може фіксуватися ріст захворюваності у лютому і в березні — у цих місяцях ми фіксуємо підвищення рівня захворюваності на ГРВІ", — говорить Всеволод Кушнірук.

9 листопада на сайті Міністерства охорони здоров’я написали, що Івано-Франківщина – у четвірці областей, де зафіксували найбільше хворих.

Лікарка-терапевтка Івано-Франківської міської поліклініки № 1 Тетяна Сем’янчук розповідає, що впродовж останніх семи днів приблизно на 15-20% зросла кількість її пацієнтів із симптомами застуди, грипу та COVID-19 у порівнянні з попереднім тижнем.

"Щодня до лікаря-терапевта звертаються чотири-шість пацієнтів з такими симптомами. Я бачу, що збільшилася кількість пацієнтів. Здебільшого це — грип, застуда. Найперше — ми пропонуємо вакцинацію проти грипу. Кожен пацієнт може звернутися до свого сімейного лікаря, який дасть скерування на вакцинацію", — каже Тетяна Сем’янчук.

У Франківську щодня збільшилася кількість пацієнтів з грипом і застудою
Щодня до лікаря-терапевта у поліклініці № 1 в Івано-Франківську звертаються чотири-шість пацієнтів із симптомами грипу чи застуди. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Вадим Лісовський — один із шести людей, яких 15 листопада вакцинували проти COVID-19 у міській поліклініці № 1. Чоловік каже, що це — його четверта доза вакцини. Востаннє він імунізувався проти коронавірусу рік тому.

Медсестра кабінету профілактичних щеплень Ольга Майдаченко розповідає, що щеплення проти грипу є рекомендованим і вакцину потрібно купувати самостійно. Імунізація проти COVID-19, як і раніше, безоплатна.

"На сьогодні у мене є 12 доз вакцини "Pfizer" проти коронавірусу. Але потім, як треба буде, ми ще отримаємо. Бажано всім робити щеплення і від грипу, бо він має страшні ускладнення", — застерігає Ольга Майдаченко.

На Івано-Франківщині зареєстрували майже шість тисяч хворих на ГРВІ
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Начальник відділу обласного центру контролю та профілактики хвороб Всеволод Кушнірук говорить, що усі випадки ГРВІ можна пов’язати з інтенсивним процесом навчання.

"Також можна зауважити такий факт, як і зміна температурних умов. Якщо порівнювати епідсезони 2022 і 2023 років, то у нас спостерігається майже однакова картина", — каже Всеволод Кушнірчук.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок