Одним пострілом уразив дві одиниці російської бронетехніки. Історія 21-річного артилериста з Франківщини на псевдо Поет

Одним пострілом уразив дві одиниці російської бронетехніки. Історія 21-річного артилериста з Франківщини на псевдо Поет

Одним пострілом уразив дві одиниці російської бронетехніки. Історія 21-річного артилериста з Франківщини на псевдо Поет
. Фото: Facebook/Сухопутні війська ЗС України

21-річний командир артилерійської батареї з Івано-Франківщини Олександр Житар на позивний "Поет" має дві улюблені справи — пише вірші та робить балістичні розрахунки. Він служить офіцером-артилеристом у складі 21 окремої механізованої бригади Збройних сил України.

Історією бійця поділилися на сторінці Сухопутних військ ЗСУ у Facebook.

До того, як потрапити на війну, Олександр Житар навчався у Національній академії Сухопутних військ ЗСУ імені гетьмана Петра Сагайдачного. У юності хлопець захоплювався поезією, тому на фронті Олександр отримав свій позивний — Поет.

"Військову професію я обрав після дев'ятого класу, коли вступив до Прикарпатського військово-спортивного ліцею. Далі потрапив в академію на факультет ракетних військ і артилерії. Саме там я відчув всю сувору математичну красу артилерійської науки, яку вважаю справжнім мистецтвом", — розповідає боєць.

У війську Поет став старшим офіцером батареї САУСамохідна артилерійська установка — артилерійська система на саморухомій базі, яка призначена для безпосереднього вогневого супроводу танків та піхоти в бою, виконання завдань артилерійської підтримки рухомих з'єднань та боротьби з танками противника. Він годинами може розповідати про те, як користуватися артилерійською бусоллюАртилерійська бусоль — вид бусолі, застосовуваної в артилерії для визначення магнітних азимутів і дирекційних кутів, орієнтування гармат і приладів у заданому напрямку, вимірювання відстані, засічення цілей, а також для спостереження і розвідки, як впливає зношення дул на кут вертикального наведення і для чого у гаубиці роздільне заряджання.

"У сучасній війні артилерія є головною ударною силою. Від того, наскільки фахово я працюю, залежить не лише виконання бойового завдання, але й успіх усіх військ в нашому секторі. І мені дуже подобається бачити успішні результати моєї роботи та моїх розрахунків", — каже Олександр Житар.

Як ідеться у дописі, боєць відчуває гордість за один з епізодів, коли одним пострілом йому вдалося уразити одразу дві одиниці російської бронетехніки. Також він керує декількома гаубицями.

Про свого командира побратими кажуть, що "турбота про підлеглих — один з його пріоритетів", пишуть на сторінці Сухопутних військ.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок