Суд у справі псевдоволонтера з Калуша Віталія Хемича: обвинувачений хоче змінити адвоката

Суд у справі псевдоволонтера з Калуша Віталія Хемича: обвинувачений хоче змінити адвоката

Суд у справі псевдоволонтера з Калуша Віталія Хемича: обвинувачений хоче змінити адвоката
. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Псевдоволонтер з Івано-Франківщини Віталій Хемич, якого підозрюють у привласненні понад 1 млн грн благодійних внесків на підтримку ЗСУ, розірвав договір зі своїм адвокатом Василем Федоровичем, який вів справу від початку її розгляду.

Про це обвинувачений повідомив 16 жовтня під час судового засідання у Калуському міськрайонному суді, повідомляє кореспондентка Суспільного з місця події.

Віталій Хемич сказав, що не зміг знайти спільну мову із захисником, відтак сам ініціював його заміну перед початком судових дебатів.

"Я хочу стояти на тій позиції, що мені потрібен достойний адвокат, який захистить мене у цій справі", — каже Хемич.

На запитання судді Олександри Кардаш, скільки часу потрібно для пошуків нового захисника, обвинувачений відповів: "Я вам сказати не можу. Я знаходжу адвоката. Там п'ять томів. Поки він це все розгляне. Ну, я не знаю".

Суд у справі псевдоволонтера з Калуша Віталія Хемича
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Ви розумієте, що це ще затягує розгляд справи? Суд вам багато часу не дасть", — відповів Олександра Кардаш.

Наступне судове засідання відбудеться 25 жовтня.

Що відомо про справу псевдоволонтера Віталія Хемича

19 вересня Калуська прокуратура повідомила про підозру калушанину, який привласнив понад 1 млн грн благодійних внесків на підтримку Збройних сил України.

Підозрюваний Віталій Хемич є сином підприємця та ексдепутата Калуської міської ради Ігоря Хемича. Після того, як обдурені люди почали поширювати інформацію про псевдоволонтера, Хемич опублікував відеозвернення у Facebook, в якому зізнався, що є залежним від азартних ігор. Також чоловік попросив вибачення у тих, в кого виманив гроші. Старший брат псевдоволонтера Олег Хемич кореспондентці Суспільного повідомив, що почав віддавати людям гроші, які у них видурив його брат.

23 вересня у Калуському міськрайонному суді обрали міру запобіжного заходу для Віталія Хемича, якого підозрюють у привласненні понад 1 млн грн благодійних внесків на підтримку Збройних сил України. Суд вирішив взяти чоловіка під варту із можливістю внесення застави у 198 480 грн.

28 вересня Віталій Хемич вийшов із СІЗО після внесення застави у сумі 198 480 грн. Також підозрюваний відшкодував ошуканим понад 1 млн 400 тис. грн.

9 листопада на засідання суду прийшли четверо потерпілих, яких ошукав Хемич. Частина людей, у яких обвинувачений виманив гроші, подали клопотання, аби засідання проводили без їхньої участі, бо зараз вони воюють на фронті.

13 лютого 2023 року у суді допитали брата обвинуваченого — Олега Хемича, який у справі виступає свідком.

8 травня 2023 року у суді допитали Віталія Хемича. Він повідомив, що з обвинуваченням згідний частково.

16 серпня 2023 року у цьому ж суді продовжили розгляд цієї справи. На засіданні допитали ще п'ятьох потерпілих, які перерахували Віталію Хемичу гроші на придбання військового спорядження.

18 вересня під час судового засідання у Калуському міськрайонному суді допитали останню потерпілу.

3 жовтня слухання справи відклали, оскільки Віталій Хемич потрапив у лікарню із черепно-мозковою травмою.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок