На Івано-Франківщині відбулася XI Всеукраїнська патріарша проща до Крилоської чудотворної ікони. Паломництво присвятили до 1125-річчя від першої письмової згадки про Галич. Моління очолив глава Української греко-католицької церкви, отець Святослав Шевчук, передає кореспондентка Суспільного з місця події.
Прикарпатка Зоряна розповідає: до Крилоса цьогоріч приїхала вперше. До того була на інших християнських прощах, які відбуваються на Івано-Франківщині та Тернопільщині.
"У мене — особливий намір, бо в мене син — у полоні, і я прошу Бога за його повернення", — каже прочанка.
Інший вірянин Ігор Припхан намагається кожного року приїжджати до Крилоса на прощу.
"Помолитися, щоб Україна перемогла цього ворога і щоб ми вже нарешті зажили у вільній, європейській країні", — говорить Ігор Припхан.
6 серпня глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук відправив у Крилосі Архієрейську літургію.
"Цілі покоління наших батьків та матерів у вірі приходили сюди, щоб тут зустріти Бога, стати перед його обличчям. Після цієї неспокійної, бурхливої ночі, в якій ворог випустив по Україні 30 ракет різного типу та іншої смертоносної зброї, наступив ранок. Прийшов день світла — ми живі й стоїмо тут у молитві", — промовив Святослав Шевчук.
Паломництво присвятили до 1125-річчя від першої письмової згадки про Галич. За словами завідувача Музею історії Галича національного заповідника "Давній Галич" Тараса Зіньковського, центр столиці Галицько-Волинського князівства був у селі Крилос.
Історик каже: це підтверджує розкопаний фундамент Успенського собору XII ст. та інші археологічні знахідки. А образ Матері Божої, до якого ідуть прочани, ймовірно, є копією Константинопольської ікони, що колись висіла в Успенському соборі.
"Є таке село Сокіл. Там у XVII ст. місцеві селяни в монастирі, який вже руйнувався, виявили в закутках ікону, яка, за описами, нагадувала ту, що була колись в Успенському соборі. Вони вирішили її забрати до новозбудованої гарної церкви, оскільки той монастир вже руйнувався. І вже на початку XVIII ст. було багато свідчень очевидців, що ця ікона творить чудеса. Ще в 1707 році її проголосили чудотворною", — розповідає Тарас Зіньковський.
Під час XI Всеукраїнської патріаршої прощі глава УГКЦ Святослав Шевчук оголосив декрет про надання храму Успіння пресвятої Богородиці в Крилосі титулу патріаршого прокатедрального собору.
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube