Івано-Франківськ і Тисмениччина - другий тиждень в помаранчевій зоні (оновлено)

Івано-Франківськ і Тисмениччина - другий тиждень в помаранчевій зоні (оновлено)

Івано-Франківськ і Тисмениччина - другий тиждень в помаранчевій зоні (оновлено)
. unsplash.com

За даними гіперактивної карти Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров'я України, станом на 19:00 у помаранчевій зоні за рівнем поширення COVID-19 залишається місто Івано-Франківськ та Тисменицький район.

"Жовтими" на карті є Богородчанський, Надвірнянський, Косівський, Городенківський райони та Яремчанська міська рада.

Івано-Франківськ і Тисменичина - другий тиждень в помаранчевій зоні
Івано-Франківськ і Тисменичина - другий тиждень в помаранчевій зоні.

До слова, станом на 13:00 за даними Міністерства охорони здоров'я України Тисменицький район Івано-Франківскої області перейшов із помаранчевої у жовту карантинну зону. Городенківський район став помаранчевим, як і місто Івано-Франківськ.

У "жовтій" зоні епідемічної небезпеки поширення COVID-19 були розташовані міста Калуш і Коломия, а також Калуський, Коломийський, Косівський, Снятинський і Тисменицький райони Прикарпаття.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу назвав цю інформацію на Центрі громадського здоров'я технічною помилкою.

"Зі свого боку хочу вибачитися", - сказав Степанов.

У помаранчевій карантинній зоні на Прикарпатті тепер Городенківщина
У помаранчевій карантинній зоні на Прикарпатті тепер Городенківщина, фото: МОЗ.

Порівняно з минулим тижнем, рівень захворюваності на COVID-19 на Прикарпатті збільшився. За словами заступниці голови ОДА Марії Савки, кожного дня медики фіксують від 123 до 130 хворих.

"В Тисменицькому районі захворюваність, якщо аналізувати останній тиждень по показниках, які надає нам лабораторний центр, відносно знизилася. В середньому по Франківську він продовжує залишатися доволі високим", - каже Марія Савка.

За час епідемії із міського бюджету Івано-Франківська на боротьбу із коронавірусом спрямували 39,5 мільйонів гривень, каже міський голова Руслан Марцінків. Він вважає, що посилювати карантин не можна, адже місцева економіка повинна розвиватися.

"Я вважаю, що розуму нашому уряду вистачить, і ми не потрапимо в червону зону. Це дозволить нам повноцінно функціонувати, не зупиняти транспорт, бізнес, підприємництво. Тому що другого такого жорсткого карантину частина малого і середнього бізнесу може не пережити", - каже Руслан Марцінків.

Що відомо

  • До сьомого серпня у помаранчевій зоні на Прикарпатті були Івано-Франківськ і Тисменицький район.
  • Четвертого серпня через найбільшу кількість підтверджених захворювань на COVID-19 в Івано-Франківську та Тисменицькому районі запровадили обмеження у медичних закладах першої лінії. У місті також діє заборона планових госпіталізацій у лікарнях у зв'язку з правилами помаранчевої зони.
На початок