"Не задумуючись пішов воювати". На Івано-Франківщині поховали військовослужбовця Віталія Слезюка

"Не задумуючись пішов воювати". На Івано-Франківщині поховали військовослужбовця Віталія Слезюка

"Не задумуючись пішов воювати". На Івано-Франківщині поховали військовослужбовця Віталія Слезюка
. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

У селі Живачів Олешанської громади, що на Івано-Франківщині, 17 липня 2023 року поховали воїна Віталія Слезюка, який загинув у боях проти військових РФ на Запорізькому напрямку. Попрощатися із полеглим героєм прийшли декілька десятків людей — родичі, друзі, військові та односельці, повідомляє з місця кореспондент Суспільного.

Прощання з Віталієм Слезюком розпочалося на рідному подвір'ї військовослужбовця.

Похорон військовослужбовця Віталія Слезюка
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Боєць народився 12 вересня 1988 року. До дев'ятого класу навчався у гімназії в Живачеві.

Директорка Живачівського ліцею Марія Біла
Директорка Живачівського ліцею Марія Біла. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Директорка навчального закладу Марія Біла розповідає: Віталій був дуже здібним і творчим учнем. Вона пригадує одну зі своїх останніх розмов з ним.

"Він прийшов у школу. Віталій ніби відчував, що щось буде непоправне. Він ніби попрощався. Ми з ним поспілкувалися так щиро. І я йому кажу: "Віталій, ми тобі дякуємо за все". Він відповів: "Я хочу подякувати вам усім". Були часи, коли ми збирали гроші на тепловізори. Він прийшов усім подякувати", — каже Марія Біла.

Прощання з воїном Віталієм Слезюком
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Після закінчення школи Віталій Слезюк вступив у художнє училище № 3 в Івано-Франківську. У 2009-2012 роках навчався на кафедрі образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Похорон Віталія Слезюка
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Віталій був талановитим різьбярем, розповідає директорка Жидачівської гімназії Марія Біла. Разом із братом-близнюком і батьком виготовив дерев'яні сходи на хори у місцевому храмі. Крім того, чоловік захоплювався малюванням та художнім ковальством.

Троюрідна сестра Віталія Слезюка Галина Смук
Троюрідна сестра військовослужбовця Галина Смук. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Однокласниця і троюрідна сестра Віталія Галина Смук поділилася спогадами про загиблого воїна.

"Він був дуже хорошим однокласником, людиною дуже доброю. Коли в школі концерти робили — він усюди перший. Дуже "гумор мав". Передостанній раз як прийшов додому — заходив до нас, приніс моєму синочкові костюмчик. Будемо мати згадку від нього", — говорить Галина Смук.

Двоюрідна сестра Віталія Лілія Слезюк пригадує, що її брат був позитивним, цілеспрямованим і завжди знав, чого прагнув. У квітні 2022 року його призвали до війська.

"Коли прийшла повістка, брат навіть не задумуючись пішов воювати. Три тижні тому він ще був тут, з нами. Віталій казав, що важко, але треба — бо хто, як не він. Казав, що мусить захищати заради нас, заради свого сина. Він його дуже любив", — каже Лілія Слезюк.

Попрощалися з бійцем Віталієм Слезюком
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Зі слів старости Живачева Павла Шевчука, після мобілізації до війська воїн три місяці провів на навчаннях у Великобританії. Згодом воював на Бахмутському напрямку, там отримав поранення. Загинув боєць 12 липня 2023 року на Запорізькому напрямку. У Віталія Слезюка залишилися батьки, дружина, дворічний син, брат і сестра.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок