В Івано-Франківському обласному музеї визвольної боротьби презентували виставку 91-річного художника Геннадія Гриценка "Як свою дитину, захищайте Україну в тяжкую годину". Відвідувачам показали майже пів сотні портретів сучасних воїнів та козаків Запорізької Січі, а також твори на іншу тематику, повідомляє кореспондентка Суспільного з місця події.
Зі слів заступниці директора обласного музею визвольної боротьби Оксани Романів, загалом експонують понад 400 робіт художника в різних техніках. Жінка розповідає про те, як обирали назву виставки Геннадія Гриценка.
"В його роботах ми бачимо сильну жінку, яка весь час чимось зайнята, працює, але при цьому вона — дуже гарна, красива. Вона приваблює, притягує до себе погляд. Так само можемо сказати про чоловіків. На картині "Козак" ми бачимо, як чоловік дуже швидко скаче на коні й тут же стріляє у ворога. Це — ніби передає всю сутність нашої історії — ми змушені весь час відбиватися від ворогів", — розповідає Оксана Романів.
Геннадій Гриценко народився в 1932 році. За фахом — інженер. Малювати вчився самостійно. Художник говорить, що переважно створює картини олівцем та фломастером. Також у нього є роботи аквареллю.
"Це — така ретроспективна виставка. Нових робіт тут не так багато. Вона присвячена людям, які пішли на фронт, тобто молоді. Це — волонтери "Штабу оборони Прикарпаття". Переважно — це їхні портрети. Також додана козацька тематика. Як раніше козаки йшли захищати свою країну, так і сучасні волонтери захищають Україну", — пояснює Геннадій Гриценко.
За словами директора обласного музею визвольної боротьби Ярослава Коретчука, виставка присвячена до Дня Конституції України.
"Роботи пана Геннадія — це його співпережиття тих подій, які зараз ми з вами проживаємо. Це — російсько-українська війна, боротьба українців, наші національні герої, волонтери. Велика частина робіт присвячена саме молодим людям, які з перших днів пішли захищати нашу країну, тому виставка несе в собі історичну цінність", — розповідає Ярослав Коретчук.
Наразі Геннадій Гриценко готує до виходу альбом з портретами сучасних воїнів. Зараз таких робіт 70, але хоче створити 100.
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!