На Франківщині для планової госпіталізації військовозобов'язаних не потрібен дозвіл ТЦК та СП — ОВА

На Франківщині для планової госпіталізації військовозобов'язаних не потрібен дозвіл ТЦК та СП — ОВА

На Франківщині для планової госпіталізації військовозобов'язаних не потрібен дозвіл ТЦК та СП — ОВА
. Unsplash: Online Marketing

На Івано-Франківщині для планової госпіталізації військовозобов'язаних не потрібен дозвіл обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Про це на брифінгу повідомив заступник голови Івано-Франківської обласної військової адміністрації Віталій Ільчишин.

"На Раді оборони розглядали це питання. Підставою був лист від обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Ми розглянули його 13 червня 2023 року. Відповідно до пункту 6 департаменту охорони здоров'я доручили невідкладно підготувати та довести до медзакладів області своє рішення щодо тимчасового припинення планових госпіталізацій", — пояснює Віталій Ільчишин.

За його словами, рішення було пов'язане з тим, що є військовозобовʼязані, які вже отримали повістки та мають рішення військово-лікарської комісії про те, що вони придатні до служби, однак звертаються в медзаклади з хронічними хворобами, щоб уникнути мобілізації. Віталій Ільчишин каже: це стало підставою для цього запиту, щоб унеможливити госпіталізацію без дозволу з ТЦК та СП.

З його слів, департамент розіслав листи в заклади охорони здоров'я, й це питання опрацьовується по сьогоднішній день.

"Івано-Франківська обласна військова адміністрація працює в межах чинного законодавства й не допустить порушення конституційних прав і свобод громадян України. Відповідно до ст. 49 Конституції України, кожен має право на медичну допомогу, охорону та медичне страхування", — каже Віталій Ільчишин.

Віталій Ільчишин говорить: жодних змін в організації роботи щодо госпіталізації громадян в закладах охорони здоров'я області не було.

"Я погоджуюся з тим, що цей пункт, викладений Радою оборони, не до кінця конкретизований. До нього є питання, є зауваження, що й викликало таке двояке трактування. Але на сьогодні будь-яких заборон на госпіталізацію немає. Всіх хворих незалежно від форми госпіталізації — чи це ургентно, чи це планово — приймають. Усім громадянам і гостям Івано-Франківщини надається належна медична допомога", — пояснює Віталій Ільчишин.

За словами виконувача обов'язків директора департаменту охорони здоров'я Івано-Франківської ОВА Володимира Дзьомбака, обмеження, які наразі діють в медзакладах, відповідають наказу Міністерства охорони здоров'я України № 374, та стосуються завантаженості ліжок терапевтичного профілю — до 70%, і хірургічного — до 50%.

"Це пов'язано з тим, що закладам охорони здоров'я необхідно зберігати резерв ліжок для надання допомоги пораненим, постраждалим військовослужбовцям. Не зважаючи на те, що є цей наказ, жодних відмов від планової госпіталізації, а тим більше ургентної, в Івано-Франківській області немає. Департамент охорони здоров'я не видавав жодних наказів, вказівок керівникам медзакладів щодо обмеження чи скерування за довідками для погодження у ТЦК для того, щоб люди були госпіталізовані", — каже Володимир Дзьомбак.

З його слів, рішення, яке ухвалять, офіційно доведуть до всіх. Володимир Дзьомбак говорить: воно ґрунтуватиметься на дотриманні Конституції й не буде жодних порушень прав людини.

У коментарі Суспільному адвокат Андрій Геник повідомив, що частина 3 указу Президента України № 64/2022 про введення воєнного стану дає перелік конституційних прав, які можуть обмежені під час воєнного стану. Серед них немає ст. 49 Конституції України.

"На мою думку, це рішення Ради оборони області нівелює ті моменти, які врегульовані законом. Ці розпорядження, не те щоб необхідні чи обов'язкові до виконання, — вони не можуть виконуватися, оскільки вони суперечать найвищому закону країни — Конституції. Я вважаю, це — певне перевищення службових повноважень, оскільки кожен громадянин захищений Конституцією й має право вільного доступу до закладів охорони здоров'я. Це передбачено ст. 49 Конституції України. В такому випадку, я вважаю, слід звертатися до правоохоронних органів. Це — компетентні органи, які можуть надавати правову оцінку діяльності чи бездіяльності посадових осіб. Це буде адміністративна чи кримінальна відповідальність, залежно від складу злочину", — пояснює Андрій Геник.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок