"Порізали човен, сказали: "Розстріляємо". Переселенець з Херсонщини розповів, як рятують людей на затоплених територіях

"Порізали човен, сказали: "Розстріляємо". Переселенець з Херсонщини розповів, як рятують людей на затоплених територіях

"Порізали човен, сказали: "Розстріляємо". Переселенець з Херсонщини розповів, як рятують людей на затоплених територіях
. Фото: Наталія Перцович

Співзасновник благодійного фонду "Україна незламна" Сергій Чумаков разом з волонтерами розвозив допомогу людям, які опинилися на затоплених територіях через підрив окупантами Каховської ГЕС. Чоловік переїхав в Івано-Франківськ з Херсонщини у квітні 2022 року. Як допомагають жителям Херсонської області та чого вони наразі найбільше потребують, Сергій Чумаков розповів Суспільному.

Волонтери з Івано-Франківщини привезли допомогу на Херсонщину
Волонтери на Херсонщині розвантажують допомогу. Фото: Наталія Перцович

Волонтерити Сергій Чумаков розпочав з березня 2022 року. Відтоді чоловік, родина якого живе в окупації, допомагає, чим може.

"Минулого року я почав займатися волонтерством і десь наприкінці квітня вже оселився у Франківську. Батько, сестри, тітка — всі там, в окупації", — розповідає Сергій Чумаков.

Волонтери з Івано-Франківщини доставили мотопомпи, комплектувальні до них та генератор
Людям з підтопленої Херсонщини потрібні мотопомпи, генератори, газові балони, гігієнічні засоби. Фото: Наталія Перцович

Волонтер каже: на підтоплену Херсонщину возив воду, їжу та ліки людям, які опинилися відрізаними від цивілізації. Наприклад, село Садове, куди тепер можна добратися тільки човнами. Людям насамперед там потрібні мотопомпи та комплектувальні до них, газові балони.

Волонтери з Івано-Франківщини привезли на Херсонщину воду, їжу та ліки
Волонтери з Івано-Франківщини привезли на Херсонщину воду, їжу та ліки. Фото: Наталія Перцович

"Зараз людям потрібні помпи, якісь генератори. Переважно — це пенсіонери, старші люди, які не хочуть виїжджати. Дев'ятиповерхівки затоплені по другий поверх, вони віддають своїх котів, собак, а самі залишаються там. Їм треба якийсь генератор, хоча б один на під'їзд", — говорить Чумаков.

Волонтери з Івано-Франківщини привезли на Херсонщину воду, їжу та ліки
Фото: Наталія Перцович

Основною проблемою залишається допомога людям на окупованих територіях, зокрема на лівому березі Дніпра. Сергій Чумаков контактує з іншим місцевим волонтером і координує його дії. Надати гуманітарну допомогу на лівобережжя, каже, просто неможливо.

"Поки що не буду його називати. Він врятував 35 людей. Йому після цього "орки" порізали човен, сказали: "Розстріляємо". А він наступного дня попри погрози приїхав і забрав маму з двома дітками, які сиділи на горищі", — розповідає волонтер.

Волонтери з Івано-Франківщини привезли на Херсонщину корм для тварин
Волонтери доставили на Херсонщину також корм для тварин. Фото: Наталія Перцович

Під час поїздки на Херсонщину Сергій Чумаков привіз людям п'ять мотопомп із комплектувальними до них, рибацькі костюми, 12 тонн води, їжу та засоби гігієни — загалом 25 тонн вантажу. За його словами, наразі питної води на Херсонщину навезли вдосталь, вистачає також ліків та одягу.

Волонтери з Івано-Франківщини привезли на Херсонщину допомогу
Директорка організації "Україна Незламна" Наталія Перцович (праворуч). Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Директорка організації "Україна Незламна" Наталія Перцович каже: допомогу збирав фонд разом зі своїми фінансовими партнерами й іншими волонтерськими організаціями. Наразі благодійники готують нову партію допомоги.

"Церква Матері Божої Неустанної Помочі, яка розташована на вулиці Володимира Івасюка, зібрала цілий бус допомоги. Вони закупили гумові чоботи, гігієнічні засоби, рушники, постільну білизну. Ми отримуємо також вантаж з Італії від наших партнерів з "Асоціації українців в Італії", — каже Наталія Перцович.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок