Благодійний фонд "Карітас Коломия" відкрив десятий шелтер для переселенців на Івано-Франківщині

Благодійний фонд "Карітас Коломия" відкрив десятий шелтер для переселенців на Івано-Франківщині

Благодійний фонд "Карітас Коломия" відкрив десятий шелтер для переселенців на Івано-Франківщині
. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Шелтер для переселенців віком від 60 років і тих, які мають інвалідність, відкрили 2 червня в Коломиї, що на Івано-Франківщині. Це — десятий прихисток для внутрішньо переміщених людей, який облаштував благодійний фонд "Карітас Коломия". Про це Суспільному розповів директор організації отець Сергій Триф'як.

З його слів, це — не єдиний прихисток для маломобільних людей, який фонд відкрив від початку повномасштабної війни. Отець Сергій Триф'як каже: ще один шелтер з послугою стаціонарного догляду і підтриманого проживання облаштували в Ковалівці Нижньовербізької громади.

"Переселенці зараз практично не прибувають до нас. Але ми бачимо, що залишаються тут літні люди, люди з інвалідністю. Вони потребують догляду. Дуже часто їх покинули або вони проживають у непристосованих місцях. На нашу думку, важливо забезпечити їм гідне перебування", — розповідає отець Сергій Триф'як.

Мешканці нового шелтеру у Коломиї
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Директорка шелтеру Надія Лапчинська розповідає: новий прихисток розрахований на 30 людей. Зараз в ньому проживають 15 переселенців, решта місць уже заброньовані.

"Мешканцям прихистку надаватиметься чотириразове харчування. Також ми будемо підписувати декларації з нашими місцевими лікарями. Літні люди отримуватимуть кваліфіковану медичну допомогу", — каже Надія Лапчинська.

Переселенки з Бахмута Ія Сольона та Валентина Стадник жили у притулку в селищі Кути, де також мешкали сімейні пари. 1 червня їх переселили у Коломию.

Переселенка з Бахмута Ія Сольона
Переселенка з Бахмута Ія Сольона. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Мені 88 років, я — з 1935 року. Я, напевно, тут найстарша з усіх. Погано чую. Мені дали слуховий апарат, а він не підходить. Не розумію, що кажуть. Мені повторяють 10 разів", — розповідає Ія Сольона.

Переселенка з Бахмута Валентина Стадник
Переселенка з Бахмута Валентина Стадник. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Ставлення до нас гарне, годують добре. Вся увага нам, ми дуже вдячні", — каже Валентина Стадник.

За словами отця Сергія Триф'яка, благодійний фонд "Карітас Коломия" відкрив шелтери не тільки в Коломийській, а й у сусідніх громадах.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок