Що думають іванофранківці про обмеження на використання музики у громадському транспорті й таксі

Що думають іванофранківці про обмеження на використання музики у громадському транспорті й таксі

Доповнено
Що думають іванофранківці про обмеження на використання музики у громадському транспорті й таксі
. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Водії автобусів мають право не пускати в салон пасажирів, які слухають музику або дивляться відео без навушників. А от водії таксі навпаки можуть вмикати музику в авто лише за згоди пасажира. Такі зміни до "Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту" вніс Кабмін 9 травня 2023 року. Що про обмеження думають іванофранківці, читайте у матеріалі Суспільного.

Що каже голова спілки таксистів

Голова спілки таксистів Івано-Франківська Роман Жук каже: музика — одна з тих розваг, що доступні в час війни. На його думку, слухати неголосно та винятково українською — можна.

"З моєї практики не було такого, щоб через музику виникали конфлікти. Зараз в Україні йде війна і ми, таксисти, не вмикаємо російськомовну музику. Не чув, щоб у когось десь грав шансон чи щось таке. Українські пісні слухаю. Якщо заборону реально введуть, ми вимкнемо і не будемо слухати. Це — не проблема. Я вважаю: у країні така ситуація, що ми повинні дотримуватися встановлених правил", — говорить Роман Жук.

Що думають іванофранківці про обмеження на використання музики у громадському транспорті й таксі
Голова спілки таксистів Івано-Франківська Роман Жук. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Позиція водія таксі

Іванофранківець Микола Хомич за кермом 60 років. Водій таксі каже: ніколи не слухав музику в авто, тому підтримує зміни до правил перевезення.

"Я не визнаю музику абсолютно. Робота є робота, а шпиталь є шпиталь. Хочете слухати музику — вдома слухайте, ідіть у бар чи в ресторан, але у машині музики не має бути. Можна послухати новини, але не музику в дорозі", — розповідає Микола Хомич.

Що думають іванофранківці про обмеження на використання музики у громадському транспорті й таксі
Водій таксі Микола Хомич. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Пасажири про обмеження на використання музики у громадському транспорті й таксі

Житель Івано-Франківська Андрій Білецький періодично користується послугами перевізників. Каже: ніколи не потрапляв у конфлікти через музику.

"Я думаю, щодо таксі — це недоцільно, тому що таксиста можна попросити вимкнути музику. Так само водія громадського транспорту. А якщо в людини грає музика, то іншим людям некомфортно стає", — говорить Андрій Білецький.

Що думають іванофранківці про обмеження на використання музики у громадському транспорті й таксі
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Франківка Марія каже, що до обмеження ставиться позитивно, але проблеми не бачить, бо молодь давно користується навушниками.

"Я вважаю, що в громадському транспорті доцільніше, якщо хтось слухає музику в навушниках, а не на телефоні чи колонках. Музику у таксі теж нормально та спокійно сприймаю. Головне, щоб була українська", — розповідає Марія.

Пояснення юристки

За словами юристки Ірини Іванів, контролювати виконання змін мала б "Укртрансбезпека". Однак, продовжує вона, урядовці не визначили, яке покарання загрожує порушникам.

"За інші порушення — ті, що стосуються трансляції фільмів, музики та інші порушення — питання також не врегульоване. І притягувати до відповідальності нікого зараз не будуть, поки відповідні зміни не будуть внесені у Кодекс України про адмінправопорушення", — пояснює Ірина Іванів.

Як Держпродспоживслужба контролюватиме порушення

Контролювати обмеження використання музики у громадському транспорті й таксі має Держпродспоживслужба, повідомила начальниця відділу контролю у сфері торгівлі, робіт, послуг держрегульованих цін установи Віта Сиромятнікова.

За її словами, заборона слухати музику в громадському транспорті та таксі регулюється Кодексом України про адмінпорушення. Порушнику загрожуватиме штраф від 85 до 170 грн. В разі повторного порушення — 170-340 грн.

"У разі отримання звернення від споживача, що в якомусь громадському транспорті гучно лунала музика чи пасажири зайшли з музикою й не вимикали, назвіть нам суб'єкта господарювання, де здійснювалася господарча діяльність, — водія, маршрут, марку автобуса, номерний знак. Ми відправляємо цю інформацію в центральний наш апарат. Якщо отримаємо погодження, виходимо на позапланову перевірку. Правда, на сьогодні перевірки заборонені", — пояснює Віта Сиромятнікова.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок