В Івано-Франківську назвали переможців щорічної премії імені Василя Стефаника в галузі літератури

В Івано-Франківську назвали переможців щорічної премії імені Василя Стефаника в галузі літератури

В Івано-Франківську назвали переможців щорічної премії імені Василя Стефаника в галузі літератури
. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську 3 травня 2023 року назвали переможців щорічної премії імені Василя Стефаника в галузі літератури. Ними стали поетеса Власта Власенко (Богдана Ковалюк) та письменниця Аделя Григорук. Про це повідомили на сайті обласної військової адміністрації.

У номінації "Поезія", окрім Власти Власенко, претендували Василь Гостюк та Оксана Рубаняк. Проте під час таємного голосування журі визначили лауреаткою поетесу Власту Власенко. Письменниця Аделя Григорук перемогла у номінації "Документальна і науково-критична література (естетика, літературознавство, мистецтвознавство, українознавство, художня публіцистика, критика, мемуаристика)".

Стали відомі переможці щорічної премії імені Василя Стефаника в галузі літератури
Фото: Обласна військова адміністрація

Як йдеться у дописі, член комісії Богдан Футерко запропонував створити окрему літературну премію імені Марка Боєслава задля підтримки творчих доробків українських військових та ветеранів. Пропозицію підтримала більшість членів комісії.

Також дві роботи зняли з голосування. Зокрема книгу Тетяни П’янкової "Вік червоних мурах", оскільки 22 березня 2023 року роман відзначили літературною премією імені Миколи Гоголя. Відповідно до п. 14 положення про премію імені Василя Стефаника на здобуття премії не висуваються твори, які вже були відзначені.

Книгу Василя Клічака "Сорочка Геракла" не допустили до конкурсу через те, що вона не відповідала номінації "Твори або роботи, що популяризують творчість Василя Стефаника, і написані письменниками, які проживають за межами області". В поетичній збірці на 407 сторінок лише вісім аркушів стосуються новеліста Василя Стефаника, а також відсутні рецензії/відгуки на книгу.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок