У Франківську оголосили збір на закупівлю рефрижератора для перевезення тіл загиблих військових

У Франківську оголосили збір на закупівлю рефрижератора для перевезення тіл загиблих військових

У Франківську оголосили збір на закупівлю рефрижератора для перевезення тіл загиблих військових
. Фото ілюстративне: Суспільне Івано-Франківськ

Волонтер з Івано-Франківська Михайло Савлюк оголосив збір на купівлю автомобіля-рефрижератора для перевезення тіл загиблих військових. Кореспондентці Суспільного він розповів, що авто коштує майже 8 тис. євро.

З його слів, за два дні після оголошення збору зібрали 20% від цієї суми.

"До цього часу волонтери користувалися звичайними автофургонами, але за декілька тижнів в Україну прийде тепло і це ускладнить їхню роботу. Тому їм потрібен такий спецтранспорт", — каже Михайло Савлюк.

У Франківську оголосили збір на закупівлю рефрижератора для перевезення тіл військових
Михайло Савлюк оголосив збір на купівлю автомобіля-рефрижератора для перевезення тіл військових. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Авто розраховане на перевезення до чотирьох тіл одночасно. За словами Михайла Савлюка, машину шукають у Німеччині та країнах Скандинавії. Раніше такі автомобілі передавали лише у госпіталі для перевезення крові та плазми для поранених.

"Обладнання — складне, рефрижераторне. Ми зійшлися на тому, що не потрібно ризикувати й брати надто дешевий автомобіль, щоб це обладнання не зламалося. Ми дивимося на пробіг, стан самого автомобіля, шасі, двигун. Також мусимо визначати справність холодильного обладнання", — говорить Михайло Савлюк.

Василь Олексюк — житель Братківців. Нині волонтерить як доброволець Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова. Загалом на фронті — з 2015 року.

У Франківську оголосили збір на закупівлю рефрижератора для перевезення тіл військових
Волонтер Першого добровольчого мобільного шпиталю Василь Олексюк. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Впродовж останнього року чоловік долучається до перевезення тіл загиблих військовослужбовців. Василь Олексюк каже: до рефрижератора в нього дві вимоги: авто має підтримувати температуру від 0 до -5°, а також бути надійним.

"Цю роботу теж хтось мусить робити. І, на мою думку, це — найтяжча робота, яку може робити на війні людина, — привозити батькам, дружинам, дітям їхню найріднішу людину. Героїв наших, яких будуть забирати, треба привезти в належному стані. Так, як "орків" возять в "уазіках", — такого не може бути. Машина має бути відповідною, надійною", — пояснює Василь Олексюк.

Закінчити збір та придбати авто волонтери планують за два-три тижні.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок