В Івано-Франківську лікарі вперше протезували пораненого на фронті військового

В Івано-Франківську лікарі вперше протезували пораненого на фронті військового

В Івано-Франківську лікарі вперше протезували пораненого на фронті військового
. Фото: Facebook/Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради

В Івано-Франківську лікарі вперше протезували пораненого на фронті військовослужбовця. Протез поставили за гроші з державного бюджету. Про це повідомили на Facebook-сторінці Івано-Франківської обласної клінічної лікарні.

Протезували військового у центрі фізичної та реабілітаційної медицини обласної клінічної лікарні. Спочатку медики допомагали військовому встановити баланс, щоб зі встановленим протезом він відчував рівновагу. Коли боєць зміг самостійно стояти, йому дали милиці й почали працювати над ходою.

Лікарі кажуть: через поранення лівої стопи це було непросто. Робота з куксою (частина кінцівки, що залишилася після ампутації) була довготривалою. Однак результатом і лікарі, і пацієнт залишилися задоволеними.

"Це — перший військовий, протезований у нашому відділенні, — каже фізичний терапевт центру Максим Пащин. — Всі ми безмежно радіємо такому результату. З Андрієм почали працювати ще в гострий період. Потім перейшли до формування кукси — працювали з рубцем. Чекали, доки він загоїться, а згодом розробили для пацієнта індивідуальну програму реабілітації, щоб покращити його стан після оперативного втручання та перейти до інтенсивних занять", — говорить лікар.

Військовослужбовця протезували безкоштовно.

Тепер Андрій вчиться жити з протезом, а його дружина Тетяна, за словами медиків, зараз на передовій рятує життя поранених бійців.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок