В Делятинському психоневрологічному інтернаті, що на Івано-Франківщині, працівники департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму виявили порушення прав людини, повідомили на сайті Уповноваженого Верховної ради України.
На час інспекції в закладі перебували 168 жінок. Працівники Офісу омбудсмена виявили порушення санітарно-гігієнічних норм. Більшість підопічних потребує стоматологічної допомоги. Також зафіксували порушення норм житлової площі.
"В інтернаті не дотримуються принципів безбар’єрності, що унеможливлює самостійний доступ підопічних до приміщень, які розташовані на першому поверсі будівлі, а також доступ до свіжого повітря. В інтернаті не забезпечено безперешкодного доступу підопічних до питної води — підопічні набирають воду із кранів у санвузлах", — повідомляють на сайті Уповноваженого Верховної ради України.
Окрім цього, підопічні не надають письмову усвідомлену згоду на лікування. В інтернаті лікарсько-консультативна комісія за участю лікаря-психіатра не проводить огляд мешканців. Також не забезпечується гемолітичний контроль за підопічними, яким тривалий час призначають препарати з діючою речовиною "КлозапінКлозапін застосовують при шизофренії, яка резистентна до лікування стандартними нейролептиками або їх непереносимості, при ризику рецидиву спроб самогубства, при емоційних розладах, розладах сну, а також при розладах психіки при паркінсонізмі.", що може призвести до важких наслідків для їхнього здоров’я, йдеться у повідомленні.
Працівники Офісу омбудсмена з'ясували, що пенсії недієздатних мешканців інтернату не витрачають на їхні потреби, а накопичують на банківських рахунках, бо керівництво закладу не бажає брати на себе відповідальність за їхнє витрачання.
На момент відвідин інтернату загальна сума грошей 16 підопічних на банківських рахунках становить 1 069 864, 76 грн.
Також у Делятинському психоневрологічному інтернаті не фіксують випадки травмування мешканців. Представники Офісу омбудсмена виявили жінок, які мали свіжі травми обличчя та голови. Крім того, інспектори з'ясували, що в закладі є випадки насильства між пацієнтами. Хоча останній запис у журналі травматизму датується серпнем 2022 року.
"Це свідчить про приховування фактів отримання тілесних ушкоджень підопічними і, як наслідок, може призвести до порушення їхнього права на захист від катувань та інших жорстоких, нелюдських видів поводження", — повідомляють на сайті омбудсмена з прав людини.
За результатами перевірки уповноважений з прав людини в Івано-Франківській області скерував відповідні акти реагування.
У разі порушення прав людини можна звернутися до Офісу омбудсмена:
- на вулицю Інститутську, 21/8, Київ, 01008;
- електронну пошту: [email protected];
- "гарячу" лінію: 080 050 17 20;
- за телефоном 044 299-74-08.
Читайте також
- "Є численні недопрацювання". Омбудсмен розповів про результати перевірок установ на Прикарпатті
- Парламент призначив Дмитра Лубінця новим омбудсменом. Що про нього відомо
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!