Долинський суд на Івано-Франківщині встановив факт смерті зниклого безвісти бійця

Долинський суд на Івано-Франківщині встановив факт смерті зниклого безвісти бійця

Долинський суд на Івано-Франківщині встановив факт смерті зниклого безвісти бійця
. Фото ілюстративне: Pixabay

Долинський районний суд Івано-Франківської області встановив факт смерті воїна. Тепер мати полеглого зможе набути статусу члена сім'ї загиблого військовослужбовця й отримати відповідну виплату від держави. Про це повідомили на Facebook-сторінці суду.

Як йдеться у дописі, 26-річного чоловіка призвали на військову службу у червні 2022. За словами матері, під час виконання бойового завдання 12 жовтня її син зник безвісти у селі Первомайське Донецької області.

Під час службового розслідування слідчі з'ясували, що після артилерійського обстрілу та штурму військових РФ бойових позицій ЗСУ з цим солдатом був втрачений зв’язок. Місце його перебування невідоме, тіло залишилося у зоні ведення інтенсивних бойових дій.

Попри наявність висновків з військової частини про смерть сина під час виконання військового обов'язку, зареєструвати у відділі РАЦСу смерть неможливо, оскільки для цього потрібне лікарське свідоцтво про смерть. Через те, що тіло загиблого перебуває на території під постійними обстрілами, забрати його немає можливості. Відповідно, неможливо отримати й ці документи.

Івано-Франківський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки просив суд відмовити повністю у задоволенні заяви позивачки. Проте судді дійшли до висновку, що заява підлягає до задоволення, оскільки є достатні підстави для встановлення факту смерті військовослужбовця під час ведення бойових дій із захисту й оборони Батьківщини та територіальної цілісності України.

Суд встановив факт смерті військовослужбовця і цим рішенням надав можливість заявниці надалі скористатися своїми сімейними, цивільними й соціальними правами, пов’язаними зі смертю сина, — спадкування, отримання статусу членів сім'ї загиблого військовослужбовця, допомоги сім'ї загиблого військовослужбовця.

З докладнішим обґрунтуванням судового рішення можна ознайомитись за посиланням.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок