В Івано-Франківську презентували фотовиставку "Янголи спорту"

В Івано-Франківську презентували фотовиставку "Янголи спорту"

В Івано-Франківську презентували фотовиставку "Янголи спорту"
. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську презентували фотовиставку "Янголи спорту". На 107 чорно-білих світлинах — чоловіки, жінки, підлітки та діти, тренери, майстри спорту та ті, хто лише починав професійний шлях. Частина з них загинула в зоні бойових дій, інша — від ракетних ударів та обстрілів мирних міст. Серед них — восьмеро прикарпатців.

Проєкт "Янголи спорту" розпочали у квітні 2022 року. Спочатку створили сайт "Реквієм”. На ньому оприлюднили вже понад півтори сотні історій про загиблих спортсменів, розповідає президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк.

В Івано-Франківську презентували фотовиставку "Янголи спорту"
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За його словами, історії збирають через соцмережі та дізнаються у родичів, тож точна кількість загиблих спортсменів наразі невідома.

"Хочемо, щоб їх побачили люди. Головна мета — вшанувати пам'ять бійців, добровольців, спортсменів, які віддали своє життя і які є прикладом для інших", — каже Ілля Шевляк.

В Івано-Франківську презентували фотовиставку "Янголи спорту"
Тарас Стахів загинув 15 січня 2023 року при обороні селища Опитне, поблизу Бахмута. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Володимир Стахів — батько загиблого воїна Тараса. Син загинув 15 січня 2023 року при обороні селища Опитне, поблизу Бахмута. Чоловік розповідає, його син з дитинства займався зендокай карате. З 24 лютого 2022 волонтерив у "Просвіті". В серпні записався у добровольчий підрозділ "Хартія".

"Він "горів" цим. Був захоплений тим, що захищає державу. Казав, що не допустить мо***лів сюди. Він говорив: "Ми не обираємо час, в якому живемо, але ми можемо його змінити", — переповідає слова сина Володимир Стахів.

В Івано-Франківську презентували фотовиставку "Янголи спорту"
Роман Круховський загинув 2 серпня 2023 року під час артилерійського обстрілу поблизу села Кодема Бахмутського району, що на Донеччині. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Ще один "янгол спорту" — колишній міський голова Тлумача Роман Круховський. Він загинув 2 серпня 2023 року під час артилерійського обстрілу поблизу села Кодема Бахмутського району, що на Донеччині. Військовослужбовець був майстром спорту України з греко-римської боротьби. На відкритті виставки воїна посмертно нагородили медаллю "За заслуги перед Прикарпаттям". Нагороду отримала його дружина Ірина.

"Він сказав мені, що не хоче застати той день, коли наші діти підуть на війну. Роман залишив по собі тільки хороші спогади і я маю залишити про нього хорошу пам’ять. Він гідно прожив життя і гідно, як би це не звучало, загинув", — каже Ірина Круховська.

В Івано-Франківську презентували фотовиставку "Янголи спорту"
Олександр Іваньків служив у підрозділі "Альфа" Служби безпеки України. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Олександр Іваньків — ще один прикарпатський спортсмен, який віддав життя за свободу України. Чоловік був майстром спорту з боксу. Служив у підрозділі "Альфа" Служби безпеки України. Його мати Вікторія пригадує, що син був цілеспрямованим та наполегливим.

"Я дуже пишаюся своїм сином. Він віддав найдорожче — своє життя — за Батьківщину. Я дуже вдячна всім організаторам цієї виставки, що пам'ятають. Бо пам'ять — сильніша за час", — каже Вікторія Іваньків.

Івано-Франківськ — п'яте місто, де експонується виставка. В лютому її планують показати у Харкові.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок