На Франківщині перевіряють приватну садибу, з якої із симптомами отруєння госпіталізували 19 дітей з Кропивницького

На Франківщині перевіряють приватну садибу, з якої із симптомами отруєння госпіталізували 19 дітей з Кропивницького

На Франківщині перевіряють приватну садибу, з якої із симптомами отруєння госпіталізували 19 дітей з Кропивницького
. Фото: Unsplash/Julia Koblitz

У селищі Ворохта Надвірнянського району спеціалісти Держпродспоживслужби Івано-Франківської області перевіряють приватну садибу "Скита". Звідти 13 січня із симптомами отруєння до лікарень госпіталізували 19 дітей з Кропивницького. Про це повідомляють на Facebook-сторінці установи.

12 січня об 11:00 у Ворохту на відпочинок приїхали 45 дітей та семеро дорослих з міста Кропивницький. Туристи оселилися у приватній садибі "Скита", там і харчувалися.

Надвечір 13 січня декільком дітям стало зле. Вони скаржилися на загальну слабкість, нудоту, блювоту, біль у животі, діарею до чотирьох-шести разів на добу. Крім того, у дітей підвищилася температура тіла — до 37,5-38°.

14 дітей ушпиталили в Надвірнянську дитячу лікарню, ще п'ятьох — госпіталізували в інфекційне відділення Надвірнянської центральної районної лікарні з попереднім діагнозом "гострий гастроентероколіт, ентероколіт". П'ятеро хворих перебували у стані середньої важкості, 14 — легкої.

15 січня фахівці Держпродспоживслужби розпочали санітарно-епідеміологічне розслідування та позапланову перевірку харчів у садибі "Скита".

"Спеціалісти відібрали 30 змивів на патогенну флору Наявність збудників бактеріальної дизентерії, сальмонельозів, зокрема черевного тифу і паратифів, а також патогенні групи кишкової палички та одну пробу питної води для мікробіологічного та санітарно-хімічного досліджень. Протиепідемічні локалізація та ліквідація в осередку захворювання тривають", — написали на Facebook-сторінці Держпродспоживслужби.

16 січня станом на 10:00 усіх дітей виписали з лікарень.

Спеціалісти Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області нагадують, що для профілактики інфекційних захворювань та харчових отруєнь необхідно:

  • не вживати їжу і напої при найменшій підозрі щодо їхньої недоброякісності. Зберігати харчі тільки у спосіб, зазначений на пакуванні, та у встановлений термін;
  • не купувати продукти на стихійних ринках або з рук у людей;
  • не готувати страви із запасом; приготовані страви бажано вживати відразу, а у разі повторного споживання вони мають проходити вторинну термічну обробку;
  • зберігання приготовленої страви без холоду не повинно перевищувати дві години;
  • не брати у дорогу харчі, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби або інші продукти, які потребують охолодженого зберігання).

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок