В Івано-Франківську відбувся допрем’єрний показ фільму "Щедрик"

В Івано-Франківську відбувся допрем’єрний показ фільму "Щедрик"

В Івано-Франківську відбувся допрем’єрний показ фільму "Щедрик"
. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську відбувся допрем’єрний показ історичного фільму Олесі Моргунець-Ісаєнко "Щедрик". Сюжетна лінія стрічки розгортається у Станіславі — так до 1962 року називався Івано-Франківськ. За словами режисерки фільму, в місті не зняли жодного кадру, натомість для картини створили декорації автентичних будинків, повідомляє кореспондент Суспільного з місця події.

Історичні події, що лягли в основу сюжету, розвиваються у Станіславі у 1938-1944 роках. "Щедрик" розповідає про долі трьох сімей — українців, поляків та євреїв. Вони — різні за національністю, проте об’єднані однією бідою — війною.

В Івано-Франківську відбувся допрем’єрний показ фільму "Щедрик"
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Зі слів продюсера фільму Тараса Босака, картина створена для сімейного перегляду, а не для перемоги на кінофестивалях. Однак одночасні прем'єри на різних континентах вже приносять стрічці призи.

"У нас була прем’єра в Австралії, в Європі, в Канаді і в Америці. Найнесподіванішою була перемога на фестивалі жіночого кіно у Нігерії. Ми отримали приз за найкращий фільм", — розповідає Тарас Босак.

Режисерка картини Олеся Моргунець-Ісаєнко каже, що при зйомці виникали певні проблеми.

"Кіно про сніг, про Різдво, а надворі — безсніжна зима. Снігу просто не було. Як в класичному кіно, ми чекали-чекали сніг. Потім настав карантин. Ми чекали, поки вийдемо із карантину і влітку знімали зимові сцени", — ділиться режисерка.

Бюджет стрічки склав 2 млн доларів. Половину з цієї суми профінансувало Міністерство культури України. За сприяння Посольства України, фільм планують тричі показати в Ізраїлі. Зібрані від прокату гроші спрямують на ЗСУ, каже Олеся Моргунець-Ісаєнко.

У масовий прокат в кінотеатрах України стрічка "Щедрик" вийде 5 січня.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок