У Франківську помер політичний в'язень радянських таборів, член Української Гельсінської групи Богдан Ребрик

У Франківську помер політичний в'язень радянських таборів, член Української Гельсінської групи Богдан Ребрик

У Франківську помер політичний в'язень радянських таборів, член Української Гельсінської групи Богдан Ребрик
. Фото: Facebook/Галина Ребрик

В Івано-Франківську помер громадський та політичний діяч, член Української Гельсінської групи з 1979 року Богдан Ребрик. Про смерть чоловіка повідомила на своїй Facebook-сторінці його дружина Галина.

"На 85 році життя відійшов у вічність Ребрик Богдан Васильович — багатолітній політичний в'язень радянських таборів, народний депутат України І демократичного скликання, член Української Гельсінської групи. Нестерпний біль та великий смуток", — йдеться у дописі.

Богдан Ребрик помер 1 січня 2023 року внаслідок важкої хвороби. Про це Суспільному повідомили його родичі.

Що відомо

Богдан Ребрик народився 30 липня 1938 року в селі Павлівка. Отримав освіту за фахом радіотехнік і радист стратегічного повітряного судна.

З 1962 до 1967 року працював інструктором-викладачем Івано-Франківської обласної радіотехнічної школи ДТСААФ. У 1967 році Богдана Ребрика заарештували за виховання курсантів-призовників у націоналістичному дусі. Того ж року його засудили на три роки таборів і п'ять років позбавлення права займати посади, пов’язані з викладанням і вихованням молоді. Покарання відбував у мордовських таборах. У 1970 році чоловік повернувся в Івано-Франківськ.

У 1974 році Богдана Ребрика заарештували вдруге як особливо небезпечного рецидивіста і засудили до семи років таборів особливого суворого режиму і три роки заслання. Йому інкримінували "злісну антирадянську пропаганду", виготовлення і розповсюдження матеріалів антирадянського змісту, поширення серед людей роботи Івана Дзюби "Інтернаціоналізм чи русифікація?" Покарання чоловік відбував у Мордовії та Пермській області.

У 1979 Богдан Ребрик увійшов до складу табірної інтернаціональної Гельсінської групи.

У липні 1987 року повернувся в Івано-Франківськ. У 1989-1990 роках — член крайової ради Народного руху України, співголова обласного "Меморіалу", заступник голови обласної філії Української Гельсінської спілки.

4 березня 1990 року Богдана Ребрика обрали народним депутатом України від Тисменицького виборчого округу та одночасно депутатом Івано-Франківської обласної ради. Був головою підкомісії Верховної ради у справах репресованих. Богдана Ребрика реабілітували у 1991 році.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок