До 100-річного ювілею сотенного УПА з Прикарпаття Мирослава Симчича створили іменний календар на 2023 рік. Про це у Telegram-каналі повідомила голова Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлана Онищук.
100 років Мирослав Симчич відзначатиме 5 січня 2023 року.
Загалом виготовили 500 примірників. Їх передадуть до Музею історії міста Коломиї. Саме там і планують відзначити 100-річчя сотенного УПА, написала Світлана Онищук.
Що відомо
Мирослав Симчич на псевдо Кривоніс — український військовий та громадський діяч, сотенний УПА, політв'язень. Кавалер орденів "Свободи" та "За заслуги", почесний громадянин Коломиї, Космача та Львова.
У серпні 2020 року сотенний УПА мав здійснити політ над Карпатами. Зокрема, пролетіти над місцями героїчного бою сотні УПА з енкаведистами, який відбувся під його командуванням у 1945 році. Але через стан здоров'я медики не дозволили йому зробити це.
У 2022 році з нагоди 80-ліття створення УПА сотенного Карпатського краю Мирослава Симчича нагородили медаллю "80 років УПА". Цьогоріч повстанцю виповнилося 99 років.
14 жовтня 2022 року президент Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" сотенному УПА з Івано-Франківщини Мирославу Симчичу.
Читайте також
- "Хвіст "рідного" НКВС тягнувся за мною до незалежної України". Історія вояка УПА з Прикарпаття на псевдо Данилко
- "Хотілося мати свою державу". Історія 93-річної зв'язкової УПА Єфросинії Малиновської з Івано-Франківщини
- Таємне весілля, дитина з криївки та заповіт. Як чотири покоління підпільників УПА Cулими та Калини воюють за Україну
- Дитинство у підпіллі. Історія 8-річного зв'язкового УПА з Івано-Франківщини Івана Палагіцького
- "Сталін помер — може тебе не розстріляють". Хорунжий УПА "Спартак" з Прикарпаття
- Волонтерство в УПА і 32 арешти. Спогади 96-річного Олекси Слижука на псевдо Синиця
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!