Перейти до основного змісту
Мешканці будинку у Франківську, де немає газу й центрального опалення, обладнали укриття тепловим пристроєм

Мешканці будинку у Франківську, де немає газу й центрального опалення, обладнали укриття тепловим пристроєм

Мешканці будинку у Франківську, де немає газу й центрального опалення, обладнали укриття тепловим пристроєм
. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Мешканці єдиного в Івано-Франківську будинку на вулиці Набережній, в якому немає ні газопостачання, ні централізованого опалення, шукають можливості, як зігрітися під час знеструмлення їхньої багатоповерхівки. Для цього використовують спеціальний тепловий пристрій на дизпаливі.

Докладніше про те, як люди рятуються від холоду та що радять іншим жителям будинків, читайте у матеріалі Суспільного.

Більшість багатоквартирних будинків в Івано-Франківську газифіковані, каже начальник управління житлової політики міської ради Геннадій Пономаренко. Втім, за його словами, є винятки.

"Негазифіковані будинки — це, наприклад, "німецькі" в Пасічній, які будувалися на електриці, чи гуртожитки. Гуртожитки згідно із законодавством не можна газифікувати. Газ там може бути лише на кухнях спільного користування", — розповідає Геннадій Пономаренко.

Проте ці будинки мають альтернативу — вони під'єднані до централізованого теплопостачання. Натомість багатоповерхівка на Набережній — єдина в місті повністю залежна від електропостачання. Газифікація чи під'єднання до комунальних теплових мереж тут відсутні.

"Серце болить за дітей, старших людей, яким нікуди виїхати. В нас є дві сім'ї з Маріуполя. В одній народилася маленька дитина, їм нікуди з нашого будинку подітися", — каже голова ОСББ на Набережній Сергій Шевченко.

Щоб люди мали можливість зігрітися, тут вирішили встановити тепловий пристрій. Сергій Шевченко каже, що він — безпечний та економний.

Мешканці будинку у Франківську, де немає газу й центрального опалення, обладнали укриття тепловим пристроєм
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Це — такий прилад, який ставлять у фурах, великовантажних автомобілях для того, щоб не вмикати двигун, який споживає багато палива. Ним можна обігріти салон, щоб там можна було поспати", — пояснює Сергій Шевченко.

Такий прилад монтують при вході в укриття — він обігріватиме його, коли в будинку вимкнуть світло. На дві доби роботи обігрівача потрібно 10 л дизпалива.

"Прилад живить акумулятор на 12V. Дизпаливо подається в бачок. Температуру і режими можна регулювати за допомогою закріпленого пульта", — розповідає Сергій Шевченко.

Такий прилад разом зі встановленням обійшовся ОСББ у 20 тис. грн. Тепер укриття на Набережній стало місцевим "пунктом незламності". В ньому буде тепло навіть у морозні вечори без електрики. А щоб було і світло, Сергій Шевченко подав заявку на отримання генератора в оренду. Таку ініціативу почали впроваджувати в Івано-Франківську, пояснює Геннадій Пономаренко

"Місто надаватиме в безкоштовне користування генератори тим ОСББ чи управляючим компаніям, які облаштовують приміщення в себе в будинку як пункти обігріву. Там люди можуть скооперуватися між собою", — пояснює Геннадій Пономаренко.

З його слів, наразі генератори отримали вже приблизно 30 багатоквартирних будинків.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок