Вбивства, грабежі, порушення звичаїв війни. Як науковці Прикарпатського університету документують злочини армії РФ

Вбивства, грабежі, порушення звичаїв війни. Як науковці Прикарпатського університету документують злочини армії РФ

Вбивства, грабежі, порушення звичаїв війни. Як науковці Прикарпатського університету документують злочини армії РФ
. Фото: Telegram/Маріупольска міська рада

У Центрі документування і дослідження воєнних злочинів на базі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника зафіксували понад 350 воєнних злочинів російських військових на тимчасово окупованих територіях України. Здебільшого — це вбивства, грабежі та порушення законів та звичаїв війни.

Про те, як у виші документують злочини російських окупантів в Україні та над якими ще проблемами працюють, читайте у матеріалі Суспільного.

Центр документування й дослідження воєнних злочинів на базі Прикарпатського університету працює майже з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Його працівники спілкуються з вимушеними переселенцями, які постраждали від воєнних злочинів та перебувають зараз на Івано-Франківщині. За словами директора навчально-наукового юридичного інституту ПНУ Юрія Микитина, інформацію, яку документують, передають поліцейським.

"Злочини — надзвичайно різноманітні: вбивства, тяжкі тілесні ушкодження, крадіжки, грабежі, розбої, злочини, пов'язані з порушенням правил ведення війни. Ми можемо стверджувати, що ворог не дотримується жодних міжнародних стандартів, елементарних людських цінностей", — розповідає Юрій Микитин.

До таких юридичних викликів Україна не була законодавчо готова перед повномасштабним вторгненням Росії, каже професор навчально-наукового юридичного інституту Павло Фріс. За його словами, до прикладу, в Кримінальному кодексі поки немає статей щодо колабораціонізму.

"Співпраця з окупантами — ми навіть не думали про це ніколи. Цьогоріч в Україні ухвалили орієнтовно 17 законів щодо змін в кримінальне законодавство. Динаміка його змін буде найбільша за всі роки існування Верховної ради цього скликання", — пояснив Павло Фріс.

На конференції також обговорили тему збереження довкілля в умовах війни. За словами завідувачки кафедри трудового, екологічного, аграрного права Зоряни Ярмак, найбільша проблема станом на зараз — забруднення ґрунтів, води та повітря отруйними речовинами зі зброї.

"Зараз правове регулювання охорони довкілля є дуже складним питанням, оскільки довкілля в межах міжнародних актів не визнається самостійним об'єктом охорони, а лише — як середовище для існування людини. Але ми розуміємо, що шкода, завдана довкіллю, відображатиметься на нас і наступних поколіннях", — пояснила Зоряна Ярмак.

За підсумками конференції, її учасники сформують рекомендації для змін до законодавства і відправлять на розгляд у Верховну раду України.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок