В Івано-Франківську, в центрі для переселенців "Я — Херсон", відкрили документальну фотовиставку "Нескорений Херсон". На світлинах херсонського фотографа Олександра Корнякова — історія спротиву жителів міста російським окупантам. Представлені фото публікували всеукраїнські та світові ЗМІ, передає кореспондентка Суспільного з місця події.
Зі слів автора фотографій Олександра Корнякова, усі світлини він робив у Херсоні під час окупації, з березня до середини липня 2022 року.
"Щодня зранку виходив. Мабуть, не було такого дня, щоб не було страшно. Але я йшов, бо знав, що там — люди, що це треба висвітлювати. Я знімав дуже поганою технікою. Нову не використовував, бо не знав, що з нею чи зі мною може статися. Тому з мітингів — приблизно 400 фотографій", — розповідає Олександр Корняков.
Відвідати виставку прийшов 8-річний херсонець Олександр Новохатський. Він упізнавав на фото знайомі місця — крамницю, біля якої хлопчик співав Гімн України. Олександр пригадує, що після приходу російських окупантів багато з цих місць були розтрощені або спалені.
Хлопчик прийшов на виставку разом з мамою Ольгою. Жінка розповідає, що в березні з родиною ходила на мітинги в Херсоні. Нині вона прийшла переглянути світлини та пригадати, як усе було.
"Ти бачиш рідні стіни, місця, які знаєш з дитинства. Сумно на це все дивитися, дуже хочеться додому. Багато гарних спогадів, згадується тільки хороше. Скільки б ми не нарікали на свій куточок, коли там жили, зараз кожну дрібничку, кожну місцину відчуваєш, як таку рідну-рідну", — ділиться Ольга Новохатська.
"Нескорений Херсон" — розвінчання стереотипів про дружні настрої херсонців щодо Росії, розповідає співорганізатор виставки Володимир Клюцевський.
"Виставка демонструє незламний дух херсонців, бо подейкують, що південь України — це здебільшого проросійські території, російськоорієнтовані. Насправді за останні вісім років настрої херсонців кардинально змінилися. Вони орієнтовані на європейські цінності", — розповів Володимир Клюцевський.
Всі фотографії — в сімох примірниках. Наступні два тижні їх експонуватимуть у різних містах України.
Читайте також
- "Мною вже зацікавилася ФСБ". Як працівники Херсонського театру ляльок виїжджали з-під окупації в Коломию
- Світлини зруйнованих будівель і загиблих дітей. У Франківську відкрили мобільну фотовиставку "Маріуполь. Де Ти?.."
- В Івано-Франківську відкрили виставку "Окупована спадщина: кам’яні вишиванки Нової Каховки". В чому її унікальність
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!