Майже півтори тисячі пацієнтів за перше півріччя 2022. На Франківщині росте рівень захворюваності на онкологію

Майже півтори тисячі пацієнтів за перше півріччя 2022. На Франківщині росте рівень захворюваності на онкологію

Майже півтори тисячі пацієнтів за перше півріччя 2022. На Франківщині росте рівень захворюваності на онкологію
. Фото: Суспільне

За перше півріччя 2022 року в Івано-Франківський області медики діагностували онкологічне захворювання у майже півтори тисячі людей, у 377 пацієнтів — на четвертій стадії. Такий високий показник на Прикарпатті фіксують уперше. Також за шість місяців 2022 року в області від онкопатологій померли 528 людей, третина з них — менш ніж за рік після встановлення діагнозу.

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив директор департаменту охорони здоровʼя Івано-Франківської обласної військової адміністрації Ігор Дмитренко з посиланням на фахівців Прикарпатського клінічного онкологічного центру.

Як ідеться у дописі, майже третина зі всіх виявлених онкологічних патологій — візуальні форми ракуТакі форми раку, які можна діагностувати без особливого технічного забезпечення. Крім того, від онкогінекологічних захворювань до року помирають понад 15% пацієнтів.

"Найгірша ситуація — з виявленням онкопатології шийки матки, позаяк занедбаність становить 41,5%. Насторожують й інші показники занедбаності раку, а саме: прямої кишки — 40%, молочних залоз — 30%, яйників — 29,4%. Статистику погіршила й пандемія COVID-19 та війна в Україні, які обмежили ранню діагностику та профілактичні огляди", — написав Ігор Дмитренко.

Він закликав прикарпатців частіше відвідувати сімейного лікаря та в жодному разі не нехтувати профілактичними оглядами.

"Рак — це не вирок, а рання діагностика та своєчасне лікування дають високі шанси на здорове та повноцінне життя", — додав Дмитренко.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок