У селі Копанки Калуського району староста разом з декількома підприємцями та місцевими жителями декомунізували радянський меморіал і перетворили його на пам'ятник воїнам Збройних сил України. 28 серпня його урочисто відкрили у центрі села.
Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив голова Калуської громади Андрій Найда.
Він написав, що ініціатива оновлення меморіалу, присвяченого загиблим у Другій світовій війні, належить старості Копанок Мар'яну Бунзі. У коментарі кореспондентові Суспільного Мар'ян Бунга розповів, що створювати пам'ятник допомагали кілька калуських підприємств.
"У мене вже були певні напрацювання, креслення, який воно матиме вигляд, дизайн. Ми звернулися до одного з підприємств, власником якого є наш односелець. Його працівники очистили меморіал піском, пофарбували стелу в синьо-жовтий і поґрунтували пам'ятник в зелений колір. Опісля звернулися до ще одного підприємця, який помалював солдата в український камуфляж", — говорить Мар'ян Бунга.

З його слів, жителі Копанок також долучилися до облаштування пам'ятного місця — підрізали туї, поприбирали, засипали щебінь.
"Місцеві мешканці позитивно відгукуються про пам'ятник. Хоча є різні коментарі в соцмережах, але в кожного — своя думка. Ми вирішили так зробити, бо зараз не є доцільно вкладати великі гроші у нові пам'ятники, а завалити — найлегше. Думаю, ми правильно зробили", — каже староста села Копанки.
За його словами, найдорожче під час роботи над новим пам'ятником обійшлися матеріали. Наприклад, нержавіючий герб, який встановили на стелі, коштує 7 000 грн.
Читайте також
- Вулиці Рєпіна та Сахарова залишаються. В Івано-Франківську перейменують три вулиці
- В Івано-Франківську убезпечують пам’ятник Іванові Франку від можливих руйнувань
- В Івано-Франківську урочистою ходою відкрили пам'ятник загиблим героям України
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!