Київська науково-виробнича компанія "Екструзія в русі" понад два місяці працює в Івано-Франківську. Евакуювати працівників та обладнання там вирішили після повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну, розповів Суспільному директор підприємства Олег Кірєєв.
Облаштувати виробничий цех та знайти житло киянам допоміг Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.
До повномасштабної війни на підприємстві виготовляли елементи медичного обладнання, інженерні конструкції та скульптури.
Тепер допомагають українській армії — виготовляють турнікети. Першу партію — понад 200 штук — працівники віддали волонтерам, які сформують аптечки та відвезуть на фронт.
Інженер-конструктор компанії Владислав Бойко розповідає, що кровоспинні джгути працівники компанії виготовляють за власною технологією.
"Ми спробували зробити симбіоз всіх турнікетів і створили свій. Він не гірший за американські турнікети чи ті, що за стандартами НАТО. Ми все це робили з медиками, отримали зворотний зв'язок від військових — що турнікетами не так. Військові казали, що ламаються певні деталі. Ми все це почули та зробили висновки", — розповідає Владислав Бойко.
Для виготовлення турнікетів на підприємстві використовують нейлонову тканину та стійкий пластик. Вони — водонепроникні, мають липучку-фіксатор та універсальну закрутку, яка дозволяє без зайвого тиску зупинити кровотечу, каже Владислав Бойко. З його слів, такий турнікет можна використовувати навіть однією рукою.
Читайте також: До Івано-Франківська переїхали 53 підприємства з інших регіонів України. Що про це відомо
Окрім турнікетів, київська компанія також взялася за виробництво ортезівОртопедичний виріб, який використовують для стабілізації, іммобілізації і підтримки тіла або уражених кінцівок, їх нормального функціонування. Директор підприємства Олег Кірєєв каже, що їх розробляють спеціально на замовлення для поранених бійців.
З його слів, після переїзду були проблеми з постачанням матеріалів. Однак зараз на підприємстві налагодили увесь виробничий процес. У планах — розширювати асортимент товарів та послуг, які допомогли б державі у воєнний час.
"Ми не очікуємо, що нас похвалять чи дадуть медалі за нашу роботу — не про це йдеться. Ми розуміємо свою важливість. Коли почалася війна, перше, що зробив кожен з нас, з наших інженерів — стали на військовий облік і продовжили працювати. І за кожним викликом ми були б там, де це потрібно", — розповідає Олег Кірєєв.
Директор компанії каже, після завершення війни релокований виробничий цех в Івано-Франківську не припинить своєї роботи. На його базі планують створити освітньо-інноваційний центр.
Читайте також
- Переселенка з Києва створила у Франківську дизайнерський простір для українських майстрів
- Як в Івано-Франківську працює підприємство з виготовлення косметики, що переїхало з Бучі
- "Головне, що ми вивезли, — це руки". Історія переселенця з Краматорська, який евакуював своє підприємство на Франківщину
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!